Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-15-2009, 08:12 PM
Mesaj: #335
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mandorlini spune că în meciul cu PSV va folosi jucători care au evoluat mai puţin în tur

Antrenorul lui CFR Cluj, Andrea Mandorlini, a declarat, marţi, că meciul cu PSV Eindhoven este foarte important deoarece îşi doreşte ca formaţia clujeană să iasă din Liga Europa cu un rezultat bun, dar e şi o şansă pentru jucătorii utilizaţi mai puţin în acest campionat să îşi demonstreze valoarea.

"Vom aborda partida cu toată seriozitatea, vom da totul pentru a câştiga acest ultim meci din Liga Europa. Poate fi şi o ocazie pentru alţi jucători care au fost folosiţi mai puţin să se afirme", a spus Mandorlini, care consideră că "ninsoarea nu va fi o problemă pentru cele două echipe".

Tehnicianul a explicat şi declaraţiile sale din presa italiană, în care susţinea că va pleca oricând de la CFR Cluj dacă va fi ofertat de Torino. "Eu le-am spus jurnaliştilor că nu am primit nicio ofertă de la Torino, care e echipa mea de suflet. Totuşi, mi-ar plăcea să antrenez cândva acolo, dar acum sunt la CFR Cluj, am contract până la vară şi sper să continuăm colaborarea şi în sezonul viitor", a motivat italianul.

Partida CFR Cluj-PSV Eindhoven, din etapa a 6-a a grupelor Ligii Europa, se va disputa, miercuri, de la ora 22:05. Ardelenii ocupă ultimul loc în Grupa K, cu doar trei puncte, în timp ce olandezii nu mai pot pierde prima poziţie, având 11 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-15-2009 08:12 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut