Chestionar: Va reuşi CFR Cluj să treacă de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
12-16-2009, 12:24 PM
Mesaj: #105
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Balazs Dzsudzsak: "Trecem de Cluj"

Vedeta olandezilor, Balazs Dzsudzsak, nu vrea să întrerupă seria de 35 de partide fără înfrîngere.

Dorit de Ioan Andone în perioada cînd o pregătea pe CFR, vedeta lui PSV a vorbit în exclusivitate pentru Gazeta despre confruntarea de astăzi.

- Balazs, aţi sosit la Cluj o dată cu prima ninsoare. Cum vezi meciul, o partidă fără miză pentru ambele tabere?
- Fără miză?! Sincer, nu ştiam că echipa clujeană nu mai păstrează şanse de calificar.. În acest caz, poate semăna cu un joc amical. Cu toate acestea, noi vom da totul pentru a cîştiga meciul. Probabil că se ştie deja, PSV are o serie incredibilă de 34 de meciuri fără înfrîngere şi nu vrem să cedăm tocmai aici, la Cluj. Mai mult, ne dorim să ieşim neînvinşi din grupă.

- Tony s-a recunoscut învins după incursiunile tale pe stînga în meciul tur...
- (Rîde). L-am remarcat şi eu pe Tony în mai multe meciuri, iar respectul este reciproc. E un funadaş foarte dîrz. Mă bucur să aud că adversarii au o părere bună despre evoluţiile mele.

- Ioan Andone, tehnicianul care a cîştigat eventul cu CFR, te-a propus în urmă cu doi ani pentru un transfer. Ştiai?
- Pot să vă spun doar atît. Ştiam încă din perioada cînd activam la Debrecen că CFR este un club cu ambiţii mari din România. Sînt onorat să aud că s-au interesat de mine. Probabil fostul meu club a primit o ofertă, dar cu mine n-a discutat nimeni concret.

- Îl cunoşti pe finanţatorul clujenilor, Arpad Paszkany?
- Da, am auzit de dînsul. Anul trecut, cînd CFR-ul a jucat în Liga Campionilor, în Ungaria s-a auzit şi s-a scris mult de performanţele echipei. Le doresc să ne vedem în viitor în Liga Campionilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor) - AndreiDumitrescu - 08-31-2009, 02:19 PM
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj - Sebi Raducu - 12-16-2009 12:24 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut