Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-18-2009, 02:29 PM
Mesaj: #340
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Avem jucători din ţări îndepărtate, se gândeau la plecare"

CFR a terminat în genunchi o grupă în care a acumulat mai puţine puncte decât anul trecut, în Champions League.

Iuliu Mureşan nu disperă şi spune că meciul contra lui PSV era lipsit de miză, de aceea jucătorii nu au reuşit să se concentreze. Preşedintele clujean este mulţumit de faptul că formaţia sa a terminat turul pe primul loc şi speră ca elevii lui Mandorlini să îşi ia revanşa pe plan intern pentru eşecul din Europa League.

"Am prins o zi mai slabă. Cei mai mulţi dintre jucători fiind din ţări îndepărtate, erau cu gândul la plecare, la altele, nu la meci. Îmi pare rău, dar am mai spus că Europa League am ratat-o mai demult. Important e că suntem în faţă în campionat. Am ştiut că va fi mai greu. Toţi erau pe picior de plecare. A fost şi o diferenţă de valoare. Putem face rezultate prin dăruire, dar trebuie să recunoaştem că suntem departe de marile forţe ale Europei. Aşa o să ne concentrăm pe campionat, suntem convinşi că suntem principala favorită. Să nu uităm că anul ăsta am luat Cupa şi Supercupa. Per total, e un an bun, cu două trofee şi locul întâi în campionat la finalul turului. Rămâne amărăciunea ratării Europa League.", a spus preşedintele CFR-ului la Sport.ro

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-18-2009 02:29 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
5 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut