Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-24-2009, 06:37 PM
Mesaj: #353
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Arpad Paszkany: "Titlul în 10 etape"

Paszkany vrea un start de retur în forţă în care echipa sa să tranşeze lupta pentru supremaţie în România.

- Domnule Paszkany, cum apreciaţi evoluţiile echipei din tur?
- Sigur, prestaţiile din Europa League au fost dezamăgitoare. Mă bucur totuşi că sîntem pe locul 1 în Liga 1, deşi ne-am fi dorit ceva mai mult şi în campionat. Mă gîndesc cu regret la punctele pierdute cu Poli Iaşi, Alba Iulia sau Pandurii.

- Ce aşteptări aveţi pentru retur?
- Se spune că, în proporţie de 80 la sută, campioana de toamnă îşi păstrează poziţia şi la final. Îmi doresc să ne consolidăm titlul încă după primele 10 etape ale returului, să ne asigurăm locul 1.

- În ce compartimente se va întări CFR în intersezon?

- Nu sînt finalizate transferurile şi nu vă pot da nume. Sîntem în competiţie cu mai multe cluburi şi vrem să păstrăm discreţia. La CFR ar fi loc de mai bine în toate compartimentele. Avem nevoie de întăriri şi la mijloc, dar şi în atac. CFR nu are un golgeter, un atacant capabil să marcheze cel puţin 15 goluri pe sezon. Probabil vom sonda tot piaţa sud-americană.

- Cum vă explicaţi "falimentul" echipelor româneşti în Europa League?
- Pot vorbi de discrepanţa dintre PSV, de exemplu, şi echipa noastră. De ce nu avem anvergura olandezilor? Simplu: PSV are un buget de 70 de milioane de euro. Poate că în viitor vom ajunge şi noi să acoperim un astfel de buget. Dar, să nu se uite că CFR e singurul proprietar de stadion din Europa, ceea ce nu e normal. Mă gîndesc la cum ar fi arătat CFR dacă cele 35 de milioane de euro ar fi fost investite în lot şi nu în infrastructură.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-24-2009 06:37 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
4 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut