Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-28-2009, 05:47 PM
Mesaj: #365
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mandorlini: "Stadionul lui CFR e peste multe arene din Italia"

Tehnicianul Andrea Mandorlini a vorbit în Italia despre condiţiile pe care le oferă CFR-ul, dar şi despre jucătorii cheie din Gruia.

"Înainte de-a semna cu CFR-ul am fost la Cluj de cîteva ori şi mi-a plăcut ce am găsit acolo. Stadionul este o mică bijuterie, reconstruit în stagiunea trecută, cînd echipa a jucat în Liga Campionilor. Este mai bun şi mai dotat decît multe arene din Italia. Ce am adus nou la CFR? În primul rînd am schimbat puţin sistemul, acum jucăm în modul 4-3-3. Am remarcat jucători de calitate, precum Traore, un atacant ivorian de aproape 2 metri, care în urmă cu doi ani juca pe maidanele din Coasta de Fildeş. Cu toate acestea este un jucător cu un potenţial imens. Dubarbier, un jucător monitorizat de Lazio şi Atletico în trecut, prezintă şi el calităţi. Mai sînt jucători precum Cadu, în apărare, şi Peralta, care a trecut pe la Inter", a declarat Mandorlini pentru presa din peninsulă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-28-2009 05:47 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
4 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut