Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
01-14-2010, 04:35 PM
Mesaj: #385
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mara şi-a reziliat contractul cu ardelenii şi spune că are oferte din Rusia şi Grecia

Mijlocaşul Bogdan Mara a declarat, joi, că şi-a reziliat contractul cu CFR Cluj după o întâlnire cu preşedintele ardelenilor Iuliu Mureşan şi susţine că în acest moment are oferte concrete doar din Rusia şi Grecia.

"Ne-am înţeles, nu a fost nici o problemă. Acum sunt jucător liber şi voi analiza ofertele pe care le am. Singurele propuneri concrete sunt din Rusia şi Grecia şi voi lua o decizie în cel mai scurt timp. Regret că nu am apucat să termin campionatul cu CFR Cluj, dar se pare că ei au o altă strategie. Contractul meu, care a fost destul de mare şi vârsta, au fost probabil motivele pentru care nu am fost păstrat. A fost un an sportiv foarte bun pentru mine, am ajuns şi la echipa naţională. Eu le urez succes pe mai departe", a spus Mara.

Mijlocaşul are 32 de ani, iar în carieră, în afară de CFR Cluj, a mai trecut pe la echipe precum Unirea Urziceni, Dinamo, Farul Constanţa, Deportivo Alaves, Rapid, UTA sau Tianjin Teda. El a ajuns la gruparea ardeleană în returul sezonului 2008-2009, dar în această iarnă a fost anunţat că antrenorul Andrea Mandorlini nu mai are nevoie de serviciile sale şi i se va rezilia contractul. De transferul său s-a arătat interesată la un moment dat şi Steaua, dar din câte se pare roş-albaştrii nu i-au făcut o ofertă concretă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 01-14-2010 04:35 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
6 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut