Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Universitatea Cluj
09-02-2009, 01:44 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Universitatea Cluj
A plecat de frica fanilor!

Fosta febleţe a lui Gică Hagi, care l-a inclus în proiectul Poli condus de el, mijlocaşul Laurenţiu Buş este de ieri jucătorul Arieşului Turda, penultima clasată din B2. Tot la Turda a ajuns şi Viorel Sântejudean, iar de azi este aşteptat şi Dan Văscan.

Pentru că fratele lui, Sergiu, joacă la CFR Cluj, Laurenţiu Buş, mijlocaşul Universităţii Cluj, a intrat în dizgraţia fanilor echipei de liga a doua. Fanii l-au înjurat luni seara ca la uşa cortului la antrenament, acuzându-l şi că duce o viaţă nesportivă. Supărat, jucătorul le-a cerut şefilor, imediat după antrenament, să-l transfere la altă echipă.

"Nu mai rezist, vreau să plec. Nu contează unde mă daţi", a spus Buş. Ieri, şefii l-au cedat gratis la Arieşul Turda, iar fostul internaţional de juniori s-a şi antrenat aseară sub comanda lui Alexandru Pelici. Împreună cu Buş a mai plecat la Turda, tot pentru un sezon, atacantul Viorel Sântejudean. "Buş şi Sântejudean sunt jucătorii Arieşului. Marţi seara (n- red) sau cel târziu miercuri dimineaţa vom semna actele", a confirmat preşedintele Virgil Blasiu.

Azi este aşteptat şi mijlocaşul Dan Văscan la echipa turdeană, acesta urmând să fie împrumutat tot un sezon.

150 de mii de euro a plătit Timişoara în vara anului 2006 pentru un împrumut pe un sezon al lui Buş


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri Universitatea Cluj - Sebi Raducu - 08-03-2009, 09:55 PM
RE: Ştiri Universitatea Cluj - Sebi Raducu - 09-02-2009 01:44 PM
RE: Ştiri Universitatea Cluj - soriyn1 - 01-05-2010, 12:50 AM
RE: Ştiri Universitatea Cluj - footwalls - 03-23-2010, 11:00 AM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut