Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
09-12-2009, 03:04 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 03:04 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #33
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Florin Marin: "Nu am scos echipa de pe teren pentru că m-am gîndit la sancţiuni"

Tehnicianul Florin Marin mărturiseşte că nu a dorit să se conformeze deciziei preşedintelui Gheorghe Ştefan de a scoate echipa de pe teren în meciul cu FC Braşov de frica sancţiunilor pe care ar fi fost nevoită să le suporte echipa.

"Dacă sînt supărat în acest moment, este din cauza rezultatului. Nu am discutat încă nimic cu domnul Gheorghe Ştefan, nu ştiu ceva despre vreo decizie a dînsului. Dacă spune că ne va demite pe mine şi pe domnul Mironaş, asta e din cauza faptului că nu am dorit să scoatem echipa de pe teren, aşa cum ne-a cerut. Nu puteam să facem asta, ne-am gîndit la sancţiuni, nu vroiam ca echipa să aibă de suferit. Domnul Ştefan hotărăşte dacă mă va demite, eu voi rămîne oricum în relaţii bune cu dînsul, am colaborat atîţia ani şi ne respectăm reciproc. Dacă voi pleca de la Ceahlăul, o fac cu inima împăcată. Am muncit mult să creez această echipă cu jucători tineri", a spus Florin Marin pentru gsp.ro.

În cazul în care jucătorii Ceahlăului ar fi părăsit terenul înainte de expirarea timpului regulamentar, Regulamentul Disciplinar al LPF prevedea următoarele sancţiuni pentru gruparea nemţeană:
- meci pierdut cu 3-0
- 5 puncte penalizare
- o sancţiune pecuniară de ordinul zecilor de mii de lei noi


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ - Sebi Raducu - 09-12-2009 03:04 PM
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ - gonen - 09-13-2009, 02:26 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut