Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-26-2009, 03:20 PM
Mesaj: #87
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Patru luni de secetă pentru CFR!

Terenul adversarilor pare să nu le fie norocos clujenilor, care nu au mai reuşit să câştige în deplasare din 23 mai, când s-au impus cu 2-0 la Piteşti, în faţa lui FC Argeş. Conceicao vrea să întoarcă roata duminică cu Gloria Bistriţa.

Deşi pe teren propriu "vişiniii" sunt imbatabili, în deplasare oamenii lui Conceicao au fost mieluşei până acum. CFR nu a reuşit nicio victorie pe terenul adversarului în acest debut de campionat, însă antrenorul lusitan al clujenilor vrea să spargă gheaţa mâine, la Bistriţa. "Mă bucur foarte mult de reuşitele obţinute în ultimul timp. Sunt foarte mulţumit de cum joacă echipa, dar vreau mai mult. Suntem puternici pe teren propriu, dar a venit momentul să batem şi afară", anunţă Conceicao, care ştie însă că elevii săi nu vor avea o sarcină uşoară cu bistriţenii. "Ne aşteaptă un meci dificil la Bistriţa, însă, dacă jucăm cu aceeaşi rigoare şi concentrare ca şi în partida cu FC Braşov, nu vom avea probleme. Avem nevoie de cele trei puncte", spune tehnicianul clujenilor.

Visează la primul loc
Conceicao nu se mulţumeşte însă cu o victorie la Bistriţa, ci vrea o înşiruire de succese, care să o propulseze pe CFR în fotoliul de lider. "Putem ajunge pe primul loc în clasamentul Ligii I, însă acest lucru depinde şi de celelalte rezultate. Noi trebuie să ne face datoria şi câştigăm următoarele 2-3 partide", a declarat lusitanul, care nu îşi face probleme că oboseala ar putea să apară în vestiarul "feroviarilor". "Avem un program foarte încărcat, dar am mulţi jucători pe care mă pot baza. Noi trebuie să ne păstrăm calmul, pentru că în fotbal lucrurile nu pot fi tot timpul favorabile", mai spune Toni Conceicao.

"Am demostrat că suntem o echipă cu atitudine. Dacă mergem pe acelaşi drum, anul acesta putem face performanţe mari", Antonio Conceicao, antrenor CFR Cluj

Cu cine a pierdut CFR afară

2008-2009, etapa 34 Gaz Metan - CFR 2-0
2009-2010, etapa 2 Steaua - CFR 2-2
2009-2010, etapa 4 Dinamo - CFR 1-0
2009-2010, etapa 6 Pandurii - CFR 1-0

126 de zile au trecut de la ultima victorie obţinută de CFR în deplasare în campionat

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 09-26-2009 03:20 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut