Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-27-2009, 01:31 PM
Mesaj: #90
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mikael Dorsin: "În România mereu auzi ceva despre meciuri aranjate! E un fotbal bolnav"

Fostul fundaş al CFR-ului, Mikael Dorsin, a acuzat în termeni duri practicile din Liga 1, într-un interviu acordat presei suedeze.

Acesta a vorbit despre meciurile aranjate din campionatul nostru, iar presa nordică semnalează faptul că UEFA bănuieşte majoritatea echipelor din estul Europei de jocuri murdare. Dorsin, adus la CFR de la Rosenborg, a sintetizat atmosfera din România: "Se întîmplă multe acolo!".

"În România se întîmplă lucruri suspicioase, acesta este unul dintre motivele pentru care n-am vrut să rămîn acolo. Presa vorbea foarte mult despre aceste lucruri, dar noi, jucătorii, nu aveam habar de ele. Cel puţin, nu eu. Ce e de spus? Întotdeauna auzeai ceva despre meciuri aranjate. Nu pot să spun ceva concret, pentru că nu cunosc detalii, dar am auzit zvonuri care spuneau că cineva cumpăra meciuri în Liga 1. Nouă nu ne spunea nimeni: "Meciul X este cumpărat", dar presa vorbea întotdeauna despre asta. Acolo este un fotbal bolnav!", a povestit Dorsin.

Mikael Dorsin a fost achiziţionat de CFR Cluj în 2008, de la Rosenborg, dar a părăsit echipa după turul de campionat, în care a jucat numai 14 partide, marcînd un gol.

Următoarea formaţie la care Dorsin a jucat a fost tot Rosenborg, club la care se află şi în prezent. Suedezul are 12 selecţii în echipa naţională, fiind convocat pentru prima dată în 2001.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 09-27-2009 01:31 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut