Chestionar: Va reuşi să ajungă Unirea Urziceni în primavara europeană?
Da
Nu
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa G (Grupa Unirii): FC Sevilla, Glasgow Rangers, VfB Stuttgart, Unirea Urziceni
09-27-2009, 04:09 PM
Mesaj: #57
RE: Grupa G (Grupa Unirii): FC Sevilla, Glasgow Rangers, VfB Stuttgart, Unirea Urziceni
Markus Babbel spune ca Stuttgart este în creştere de formă şi aşteapta o victorie în jocul cu Unirea

A
ntrenorul lui VfB Stuttgart, Markus Babbel, s-a declarat mulţumit de prestaţia eleviilor săi în succesul cu Eintracht Frankfurt, scor 3-0, şi îşi doreşte ca echipa sa să repete jocul bun din partida de sâmbătă şi în meciul cu Unirea Urziceni, din Grupa G a Ligii Campionilor, informează Bild.

"În partida cu Eintracht mi-a plăcut faptul că am aratat ca o echipă omogenă, compactă, care a reuşit să acopere bine toate zonele terenului şi să închidă spaţiile. De asemenea, am avut o posesie bună, ceea ce ne-a permis să controlăm jocul. Meciul de aseară a reprezentat un pas important în direcţia cea bună şi îmi doresc foarte tare ca şi marţi, în Liga Campionilor, să arătăm aceeaşi atitudine", a afirmat tehnicianul grupării şvabe.

VfB Stuttgart s-a impus sâmbătă, în deplasare, scor 3-0, în faţa lui Eintracht Frankfurt, într-o partită contând etapa a 7-a din Bundesliga.

În urma acestui succes, Stuttgart a acumulat 8 puncte şi a urcat pe locul 10 în clasamentul campionatului german.

Formaţia la care activează şi internaţionalul român Ciprian Marica va întâlni, marţi, la Bucureşti, campioana României, Unirea Urziceni, în a doua etapă din faza grupelor Ligii Campionilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
RE: Grupa G (Grupa Unirii): FC Sevilla, Glasgow Rangers, VfB Stuttgart, Unirea Urziceni - Sebi Raducu - 09-27-2009 04:09 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut