Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-01-2009, 06:04 PM
Mesaj: #112
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Tony: "Am bătut Roma. Putem învinge PSV"

"Pitbull" Tony vrea ca vişiniii să repete prestaţia de pe Olimpico.

- Tony, PSV n-a pierdut nici un meci în actualul sezon. Se poate obţine un succes în Olanda?
- Normal. Trebuie să intrăm în teren cu atitudinea pe care am avut-o anul trecut, în Champions League. Am dovedit cu Roma şi Chelsea că avem calitatea necesară pentru a juca la cel mai înalt nivel. Cred că putem să batem!

- Ce ştiţi despre ei?
- Cred că totul. Folosesc trei atacanţi, sînt superofensivi. Nu sîntem speriaţi, dimpotrivă, astfel de meciuri ne motivează. Vom juca şi noi pe atac. Nu vom fi pragmatici, ci vom încerca să ne impunem stilul nostru şi să facem un joc de posesie.

- I-ai urmărit pe olandezi la şedinţele tehnice. Ce impresie ţi-au lăsat?
- Sincer, nu pot să spun că am fost foarte impresionat. E o echipă puternică, dar au şi ei slăbiciunile lor în defensivă de care sper să putem profita.

"E un privilegiu pentru orice fotbalist să joace pe asemenea stadioane. Trebuie să ne prezentăm bine la acest joc. E vorba şi de fotbalul românesc" - Tony, fundaş CFR Cluj

5,50 este cota oferită de Sportingbet pentru o victorie a CFR-ului la Eindhoven

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-01-2009 06:04 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut