Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-01-2009, 06:05 PM
Mesaj: #113
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Sub presiune

Traore era constient de miza jocului, aseara, la antrenamentul oficial
Lacina Traore recunoaşte că e copleşit după avalanşa de complimente din ultima vreme.

"Traore e omul momentului la CFR", a anunţat preşedintele Iuliu Mureşan. Gică Ciorceri, fostul antrenor al ivorianului, la CFR II, supralicita: "Dacă CFR are grijă de el poate fi transferat pe 10 milioane de euro". Puştiul de 19 ani trebuie să ducă singur greul în ofensivă în faţa lui PSV. Kone e accidentat, Didy nu e pe lista pentru UEFA, iar Nei e departe de forma care l-a consacrat.

"Dumbo" recunoaşte că are emoţii înaintea confruntării de pe Philips Stadion. "Simt o oarecare presiune, însă trebuie să mă descurc fiindcă am nevoie de meciuri la acest nivel. Trebuie să dau sută la sută la acest meci. Perioada aceasta e cea mai grea pentru mine pentru că toţi ochii sînt aţintiţi asupra mea, iar publicul are aşteptări mari. Sper să nu-mi dezamăgesc antrenorii şi suporterii", a spus Traore, conştient că numai jocul de echipă al CFR-ului îi poate pune în dificultate pe olandezi. "În faţa unei echipe puternice ca şi PSV trebuie să acţionăm ca un bloc unitar. Jocul colectiv şi combinativ ar putea fi secretul nostru. PSV rămîne favorită", a concluzionat Lacina.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-01-2009 06:05 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
5 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut