Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-02-2009, 03:43 PM
Mesaj: #117
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan: "Repriza a doua ne-a aparţinut, meritam un egal"

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, joi, după înfrângerea cu PSV Eindhoven, scor 0-1, că elevii lui Antonio Conceicao nu meritau să piardă acest joc, deoarece în repriza a doua au dominat clar şi puteau să înscrie în mai multe rânduri.

"În prima parte a meciului am fost parcă mai timoraţi, dar apoi ne-am revenit şi am avut multe ocazii. Repriza a doua ne-a aparţinut în totalitate, meritam un egal. Din păcate, nu a fost să fie. Echipa a jucat bine, şi-a creat ocazii, dar nu am reuşit să înscriem. I-am felicitat pe jucători pentru jocul prestat", a spus Mureşan, la GSPTV.

CFR Cluj a pierdut, joi, în deplasare, scor 0-1, partida cu formaţia olandeză PSV Eindhoven, din cadrul etapei a doua a Ligii Europa, după un gol marcat în debutul întâlnirii de Bakkal.

În celălalt meci din grupă, FC Copenhaga a dispus pe teren propriu de Sparta Praga, scor 1-0, după un gol marcat de N'Doye, în minutul 25.

Clasamentul grupei K după această etapă: 1. PSV 4p (3-2) 2. CFR Cluj 3p (2-1) 3. FC Copenhaga 3p (1-2) 4. Sparta Praga 1p (2-3).

Următoarea etapă se va disputa pe 22 octombrie şi programează meciurile PSV Eindhoven-FC Copenhaga şi Sparta Praga-CFR Cluj.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-02-2009 03:43 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut