Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-20-2009, 03:07 PM
Mesaj: #168
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
B&B de Cluj!

Cristi Bud anticipează un cuplu devastator în atac alături de vărul său Batin.

Clujenii au oficializat ieri transferul lui Cristi Bud la CFR. Atacantul va ajunge la Cluj la sfîrşitul turului. Bud speră ca din retur să evolueze în atac alături de vărul său, Paul Batin (22 de ani), împrumutat la UTA. Batin e golgeterul ligii secunde cu 9 reuşite. "Sîntem verişori de gradul al doilea. Părinţii lui sînt şi naşii mei. Sper să fie adus mai repede de la Arad. Ar fi extraordinar să jucăm împreună la CFR şi să devenim cei mai periculoşi atacanţi din Liga 1. După N&D la Dinamo ar putea fi un B&B la CFR Cluj", a spus Cristi Bud. Atacantul pentru care CFR va plăti 750.000 de euro a salutat mutarea în Gruia.

Bud nu e speriat de concurenţa din atacul "vişiniilor". "E un pas foarte important în cariera mea. Am ajuns la cea mai bună echipă din România. Sper ca prin evoluţiile mele să-i mulţumesc pe cei care au avut încredere în mine. Pînă la iarnă, mai am cîteva meciuri la Mediaş şi cîteva goluri de dat. E o motivaţie extraordinară că am semnat cu CFR. Ştiu că accederea la un nivel superior trebuie să mă determine să dau un randament mai bun", a încheiat Bud.

10 goluri a înscris Paul Batin pentru UTA Arad, unul în Cupa României

140.000 de euro va cîştiga Bud la Cluj, echipa cu care a semnat pe 5 ani


"Pe cînd evoluam la Salonta, am fugit dintr-un cantonament pentru a urmări meciul clujenilor cu Roma. Am semnat imediat, m-a impresionat seriozitatea domnului Mureşan" - Cristi Bud, atacant CFR

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-20-2009 03:07 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
5 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut