Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
11-17-2009, 06:54 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-17-2009 06:55 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #270
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mandorlini susţine că nu are emoţii înaintea debutului pe banca formaţiei ardelene

Antrenorul echipei CFR Cluj, italianul Andrea Mandorlini, a declarat, marţi, că este foarte impresionat de atmosfera din lotul clujenilor şi susţine că nu are emoţii înaintea debutului, care se va consemna la meciul cu Universitatea Craiova din Cupa României.

"Am găsit la Cluj o echipă bună, cu disponibilitate la efort, iar aportul jucătorilor de la antrenament, comunicarea şi atmosfera mă mulţumesc foarte mult. Sunt impresionat. Nu am emoţii pentru că am experienţa necesară să trec peste un asemenea debut", a spus Mandorlini, care avenit la Cluj în urmă cu câteva zile, atunci când l-a înlocuit pe Antonio Conceicao.

Italianul a mai afirmat că partida din sferturile de finală ale Cupei României cu Universitatea Craiova, care va avea loc miercuri, de la ora 20:15, se poate încheia cu orice rezultat, dar speră ca formaţia sa să se impună: "Mergem la Craiova să câştigăm. Am urmărit echipa adversă în câteva jocuri şi pot să spun că joacă un fotbal bun, ofensiv şi are jucători de calitate precum fraţii Costea sau Eugen Trică. Cel din urmă ne cunoaşte, noi îl ştim pe el, dar cu siguranţă unele lucruri vor fi diferite acum".

Pentru jocul din Cupa României nu au fost reţinuţi în lot Peralta şi Buş, ambii accidentaţi, dar nici portarul Nuno Claro, care este suspendat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 11-17-2009 06:54 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
4 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut