Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
11-21-2009, 01:05 AM
Mesaj: #278
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Andone se aştepta să-i batem lejer, să avem 3-0 la pauză"

Fostul atacant al CFR-ului, Adrian Anca, spune că Ioan Andone a pregătit foarte bine jocul cu Pandurii din etapa a 27-a a sezonului 2006-2007 şi mărturiseşte că feroviarii se aşteptau să obţină o victorie facilă în partida pe care au pierdut-o în Gruia cu 2-1.

Anca exclude posibilitatea ca jucătorii clujeni să fi apelat la mijloace necurate în vreunul dintre jocurile din campania la finalul căreia şi-au adjudecat titlul de campioni în Liga I.

"Aşa ceva nu poate să fie adevărat. Cred că se urmăreşte destabilizarea CFR-ului, e o echipă puternică şi deranjează. Probabil că cei de la Craiova au fost supăraţi pentru că au pierdut calificarea în semifinale, dar asta nici aşa nu se explică aceste acuzaţii. Trebuie probat totul, nu ştiu dacă există vreo dovadă în favoarea celor spuse de Adrian Mititelu. Ţin minte că Andone ne-a spus înainte de meci că cei de la Pandurii nu sînt într-o formă prea bună şi că ar trebui să avem 3-0 la pauză. Ne pregătisem astfel încît să le dăm multe goluri, poate de aceea am intrat mai relaxaţi, iar jocul nu ne-a mai ieşit aşa cum ne doream. Îmi pare rău că munca noastră din acel sezon e umbrită de astfel de declaraţii, cît timp am stat la CFR nu am simţit niciodată că un meci ar fi dinainte cîştigat", a spus Anca pentru gsp.ro.

Adrian Mititelu i-a acuzat pe clujeni că au trîntit meciuri în sezonul în care au luat titlul! "Mi-a spus mie Neagoe ce i-au făcut lui în 2007, pe cînd era antrenor la Pandurii. La meciul de la Cluj, şefii CFR-ului au intrat la pauză în vestiar şi i-au oferit 50.000 de euro să piardă meciul. Să mă cheme procurorii de la DNA care l-au anchetat pe Becali, să le zic eu! CFR a cîştigat acum doi ani campionatul cu 17 blaturi!". Meciul la care face Mititelu referire s-a disputat în returul sezonului 2007-2008, cînd gorjenii s-au impus cu 2-1, după ce au condus la pauză cu 1-0.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 11-21-2009 01:05 AM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
4 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut