Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
11-21-2009, 01:06 AM
Mesaj: #279
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Sîntem greu de digerat, mult mai greu decît mititeii"

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a comentat atacul lansat aseară la adresa grupării ardelene şi spune că asupra partidei pe care feroviarii au pierdut-o în returul ediţiei 2007-2008 a campionatului în faţa Pandurilor nu poate plana nici un semn de întrebare.

"În fotbal sînt mulţi scandalagii, iar noi, CFR-ul sîntem greu de digerat. Am luat 4 trofee în doi ani şi o să mai luăm. Mititeii sînt mai uşor de digerat, şi mie îmi plac la propriu cei pe care-i pot mînca. O să-l dăm în judecată pe patronul Craiovei, ştiu că dumnealui are probleme grave cu banii şi acum va trebui să plătească şi pentru declaraţiile calomnioase pe care le-a dat la adresa noastră. Gura bate fundul şi buzunarul! Nici nu se pune problema să se rejoace meciul din Cupa României, nu poate fi vorba de aşa ceva", a spus Mureşan, referindu-se apoi la jocul cu Pandurii din urmă cu doi ani: "Am stat împreună cu Andone pe un container, nu am avut acces la vestiare. Nu există nici o probă împotriva noastră, jucătorii au primit indicaţii la gard. Sînt două categorii de patroni şi preşedinţi în Liga I: cei care au preluat echipe cu tradiţie şi le-au distrus, cum e cazul Craiovei, şi cei ca Paszkany şi Bucşaru care tac şi fac".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 11-21-2009 01:06 AM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
4 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut