Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 2.67 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newcastle United
12-30-2009, 10:10 PM
Mesaj: #9
RE: Newcastle United
Joey Barton îi critică pe fotbaliştii care "aruncă sume astronomice pe lucruri inutile"

Mijlocaşul lui Newcastle United, Joey Barton, a declarat, miercuri, că foarte mulţi jucători din Anglia sunt "rupţi de realitate" şi îi condamnă pe aceia care, pe fondul recesiunii economice mondiale, cheltuiesc sume exorbitante pentru a-şi satisface mofturile, informează The Telegraph.

"Este anormal să schimbi maşinile ca pe şosete sau să porţi tot felul de ceasuri stupide cu diamante. Este regretabil că unii jucători aruncă sume exorbitante pe lucruri inutile, mai ales acum, pe vremuri de criză, când unii oamenii fac eforturi să aducă de mâncare pentru copii", s-a revoltat fostul internaţional englez de tineret.

Barton, în vârstă 27 de ani, câştigă aproximativ 50.000 de lire pe săptămână, dar afirmă că experienţa pe care a avut-o în închisoare l-a ajutat să rămână cu picioarele pe pământ: "Foarte mulţi dintre colegii mei sunt rupţi de realitate, întrucât nu mai au simţul banului atunci când vine vorba să îşi satisfacă nevoile. Pe mine unul, cele şase luni pe care le-am petrecut în detenţie m-au ajutat să rămân ancorat în realitate. A fost perioada în care m-am lovit de multe lucruri urâte, dar pot să spun că acele probleme mi-au deschis ochii".

Mijlocaşul lui Newcastle a fost condamnat în mai 2008 la şase luni de închisoare, pentru agresiune şi comportament violent. De asemenea, Barton a mai avut probleme cu autorităţile pe când evolua la Manchester City. Atunci, fotbalistul englez l-a ars cu ţigara pe faţă pe unul dintre coechipierii săi şi l-a bătut pe un altul de culoare.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Newcastle United - Marius_Black - 08-05-2009, 06:19 PM
RE: Newcastle United - mircovucinic23 - 08-08-2009, 11:01 PM
RE: Newcastle United - Marius_Black - 08-08-2009, 11:16 PM
RE: Newcastle United - Marius_Black - 09-18-2009, 04:01 AM
RE: Newcastle United - Marius_Black - 09-19-2009, 07:58 PM
RE: Newcastle United - Marius_Black - 11-28-2009, 05:23 PM
RE: Newcastle United - Marius_Black - 11-28-2009, 09:32 PM
RE: Newcastle United - Sebi Raducu - 12-30-2009 10:10 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut