-

-

-

Concordia Chiajna 17.08.2012 - 23:40
Etapa 5: Concordia Chiajna - Dinamo 0-0 Dinamo București a terminat la egalitate în deplasare, scor 0-0, cu echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1. La doar câteva zile după întâlnirea cu "extratereștrii" de la FC arcelona, Dinamo a luat la preț de matineu "doamna Chiajna", menajându-i pe mânjii Țucudean sau Alexe.

Concordia Chiajna 13.08.2012 - 23:39
Etapa 4: Concordia Chiajna - FC Brasov 2-1 Concordia Chiajna a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa FC Brașov, într-un meci din etapa a 4-a a Ligii 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Adrian Popa, în minutele 25 și 35. Pentru FC Brașov a înscris Attila Hadnagy, în minutul 52. Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă de Teodor Crăciunescu.

Concordia Chiajna 30.07.2012 - 21:11
Etapa 2: Concordia Chiajna - Viitorul Constanta 1-1 Concordia Chiajna a terminat la egalitate (1-1) partida disputată luni, pe teren propriu, cu echipa Viitorul Constanța, în etapa a doua a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Wellington Carlos (54) pentru gazde și Gabriel Iancu (29) pentru oaspeți. Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj din Baia-Mare.

Concordia Chiajna 11.07.2012 - 12:31
Amical: Concordia Chiajna - Celtic Glasgow 2-3 Echipa Concordia Chiajna a fost învinsă, marți, cu scorul de 3-2 (2-1), de campioana Celtic Glasgow, în cel de-al patrulea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Scoția, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. Golurile Concordiei au fost marcate de Purece (4 din penalti) și Welington (73).

Concordia Chiajna 09.07.2012 - 10:34
Amical: St. Johnstone - Concordia Chiajna 4-0 Formația Concordia Chiajna a fost învinsă, cu scorul de 4-0 (1-0), de echipa scoțiană St. Johnstone Football Club, într-un meci din cadrul stagiului din Scoția, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. St. Johnstone a înscris în minutele 28, 70, 72 și 74. Ilie Stan a început meciul cu următorii jucători:

Concordia Chiajna 07.07.2012 - 17:38
livingstone Echipa Concordia Chiajna a învins, cu scorul de 6-0, formația scoțiană Camelon Junios care evoluează în East Super League, în cel de-al doilea meci din cadrul stagiului de pregătire din Scoția. Golurile echipei ilfovene au fost înscrise de Serediuc, Popa, Welington (2), Florin Ilie și Ciupitu.

Concordia Chiajna 06.07.2012 - 12:45
Amical: Concordia Chiajna - Livingstone FC 2-0 Echipa Concordia Chiajna a învins, miercuri, cu scorul de 2-0 (2-0), formația scoțiană Livingstone FC, din liga a doua, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Scoția, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Mihai Leca (5) și Daniel Stan (14).

Concordia Chiajna 28.06.2012 - 11:13
Amical: Concordia Chiajna - Gloria Bistrita 2-1 Formația Concordia Chiajna a învins, miercuri, cu scorul de 2-1, echipa Gloria Bistrița, într-un meci amical disputat la Brașov. Gloria a deschis scorul prin Țârcă, în minutul 50. Concordia a egalat prin golul lui Ghionea în minutul 65 iar Serediuc a adus victoria echipei sale două minute mai târziu.

Concordia Chiajna 19.05.2012 - 22:47
Etapa 34: Concordia - Pandurii 3-1 Concordia Chiajna a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), formația Pandurii Târgu-Jiu, într-un meci contând pentru etapa a 34-a, ultima, a Ligii 1. Pentru Concordia au marcat Lucian Filip (35), Paulinho Duarte (75) și Adi Rocha (90+2), iar pentru Pandurii a înscris Alexandru Maxim (56).

Concordia Chiajna 13.05.2012 - 21:47
Concordia Chiajna a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (1-0), echipa FCM Târgu Mureș, într-un meci din etapa a 32-a a Ligii 1.

Concordia Chiajna 08.05.2012 - 11:33
Reghecampf: De mult timp nu i-am mai vazut pe jucatorii Stelei atat de motivat Tehnicianul Laurențiu Reghecampf a declarat că de mult timp nu i-a mai văzut pe jucătorii Stelei atât de motivați ca la meciul cu echipa sa, Concordia Chiajna, câștigat de steliști, scor 2-0, în etapa a 30-a a Ligii 1. "Azi am avut parte de un meci cu foarte multe întâmplări neplăcute", a declarat Reghecampf.

Concordia Chiajna 07.05.2012 - 22:46
Etapa 30: Concordia Chiajna - Steaua 0-2 Steaua București a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Concordia Chiajna, într-un meci contând pentru etapa 30 a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Valentin Iliev (7) și Novak Martinovic (73). La meci au fost rpezenți circa 5.000 de spectatori, din care aproximativ 2000 de fani steliști.

Concordia Chiajna 27.04.2012 - 22:13
Etapa 28: Concordia - Vointa 2-0 Concordia Chiajna a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Voința Sibiu, în primul meci din etapa a 28-a a Ligii 1. Primul gol al meciului a venit în minutul 38, marca atunci antacantul Viorel Dinu, care a reluat, din apropiere, centrarea la firul ierbii a lui Adrian Popa.

Concordia Chiajna 17.04.2012 - 10:50
Laurentiu Reghecampf: Nu am reusit sa inscriem nici din trei metri Tehnicianul echipei Concordia Chiajna, Laurențiu Reghecampf, a declarat după înfrângerea din meciul cu Dinamo, scor 1-3, că nu vrea să critice arbitrajul, dar în opinia sa ar fi trebuit să i se acorde un penalty formației sale și jucătorii dinamoviști au tras de timp. "A fost un meci destul de bun al nostru", a spus Reghe.

Concordia Chiajna 16.04.2012 - 23:50
Etapa 26: Concordia Chiajna - Dinamo 1-3 Dinamo a învins în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei 26. Golurile învingătorilor au fost înscrise de Alexe, în minutele 32 și 55 (penalti) și Petrovici '90+2 (autogol). Pentru Concordia a marcat Ilie Iordache, în minutul 90.

Concordia Chiajna 02.04.2012 - 22:46
Etapa 24: Concordia - Ceahlaul 2-0 Concordia Chiajna a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Ceahlăul Piatra Neamț, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii 1, întrerupt aproximativ 10 minute după ce nocturna de la stadionul din Chiajna a cedat. Golurile au fost marcate de Adrian Popa (72) și Alex Dos Santos (75).

Concordia Chiajna 24.03.2012 - 23:39
Etapa 23: Concordia - Universitatea Cluj 0-0 Concordia Chiajna a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Universitatea Cluj, în etapa a 23-a a Ligii 1. Universitatea n-a reușit să repete prestația cu Astra și în meciul de sâmbătă, de la Chiajna. Concordia Chiajna le-a dat destule emoții clujenilor, parcă mult prea precauți în fața revelației campionatului.

Concordia Chiajna 16.03.2012 - 22:30
Etapa 21: Concordia Chiajna - Rapid 1-0 Rapid a fost învinsă în deplasare de echipa Concordia Chiajna, în primul meci al etapei 21, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 90, de Adrian Popa, cu un șut pe lângă Coman, după ce l-a driblat pe Deac pe partea stângă.

Concordia Chiajna 06.03.2012 - 09:35
Laurentiu Reghecampf: Nu e o victorie surprinzatoare Antrenorul echipei Concordia Chiajna, Laurențiu Reghecampf, și-a lăudat elevii după victoria înregistrată în fața campioanei Oțelul Galați. "Am încropit o echipă frumoasă la Chiajna și sunt sigur că ne vom salva de la retrogradare pentru că am băieți de caracter", a declarat Reghecampf .

Concordia Chiajna 05.03.2012 - 22:44
Etapa 19: Concordia Chiajna - Otelul Galati 1-0 Campioana României, Oțelul Galați, a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de formația Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a 19-a a Ligii 1, prima din anul 2012. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 66, când Rocha a trimis un balon în fața porții, de unde Viorel Dinu a reluat în plasă.

Concordia Chiajna 03.03.2012 - 10:07
Concordia Chiajna a transferat 16 jucatori in aceasta iarna Concordia Chiajna, penultima clasată în Liga 1 de fotbal (locul 17) după 18 etape, a transferat în această iarnă nu mai puțin de 16 jucători și a schimbat staff-ul tehnic. Concordia a transferat 7 jucători de la FC Snagov, de unde a venit și antrenorul Laurențiu Reghecampf

Concordia Chiajna 16.02.2012 - 23:45
Amical: Concordia Chiajna - Diosgyori VTK 4-4 Echipa Concordia Chiajna a terminat la egalitate, joi, scor 4-4, cu formația ungară DiósgyÅ‘ri VTK, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. Golurile Concordiei au fost marcate de Rocha (4), (35), Filip (28) și Vlad Munteanu (48p).

Concordia Chiajna 15.02.2012 - 23:25
Amical: Concordia Chiajna - Volin Lutk 1-1 Echipa Concordia Chiajna a terminat la egalitate, scor 1-1, cu formația ucraineană Volin Luțk, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. Antrenorul Concordiei, Laurențiu Reghecampf, a început meciul cu următoarea formulă de echipă:

Concordia Chiajna 11.02.2012 - 19:33
Amical: Concordia Chiajna - CSM Ramnicu-Valcea 6-4 Formația Concordia Chiajna a învins, sâmbătă, cu scorul de 6-4, echipa din Liga 2, CSM Râmnicu-Vâlcea, într-un meci din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al clubului din Chiajna. Golurile au fost marcate de Chițu (6), Popa (12), Muzac (33), Teuț (48), Iordache (56) și Damian (57).

Concordia Chiajna 06.02.2012 - 23:57
Amical: Concordia Chiajna - Tom Tomsk 3-1 Formația Concordia Chiajna a învins, luni, cu scorul de 3-1 (2-1), echipa rusă Tom Tomsk, într-un meci amical din cadrul stagiului din Antalya, informează site-ul oficial al clubului din Chiajna. Golurile Concordiei au fost marcate de Pană (26), Krumov (45) și Dos Santos (74).

Concordia Chiajna 01.02.2012 - 23:59
Amical: Concordia Chiajna - TSKA Sofia 3-1 Echipa Concordia Chiajna a învins, miercuri, cu scorul de 3-1 (1-1), formația bulgară ȚSKA Sofia, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. Antrenorul Concordiei, Laurențiu Reghencampf, a început meciul cu următoarea formulă de echipă:

Concordia Chiajna 12.01.2012 - 11:58
Reghecampf anunta schimbari la Concordia: Ne vom desparti de cativa jucatori si vom aduce altii Noul antrenor al formației Concordia Chiajna, Laurențiu Reghecampf, a declarat că lotul va suferi schimbări în această pauză competițională, clubul urmând să renunțe la unii dintre jucători pentru a legitima alții. "Este o provocare pentru mine, sper să reușesc aici", a explicat Reghecampf.

Concordia Chiajna 23.12.2011 - 18:24
Site-ul RomanianSoccer.ro își dorește în această iarnă să vă ofere o analiză complexă detaliată, retrospectivă asupra a ceea ce s-a întâmplat în prima jumătate a sezonului de Liga 1, ediția 2011/2012.

Concordia Chiajna 19.12.2011 - 11:01
Reghecampf, noul tehnician al Concordiei Chiajna Laurențiu Reghecampf, care a pregătit în această toamnă pe FC Snagov, a fost numit antrenor principal al formației Concordia Chiajna, după ce Laurențiu Diniță a demisionat la finalul meciului cu Sportul Studențesc, din etapa a 18-a a Ligii 1 de fotbal. După 18 etape, Concordia Chiajna se află pe penultimul loc.

Concordia Chiajna 04.12.2011 - 18:40
Gaz Metan Mediaș a remizat în deplasare, scor 0-0, cu echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1. Jucătorul echipei gazdă, Jean-Claude Bozga, a trimis mingea în poartă în minutul 22, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid de arbitrul Lucian Rusandu.

Concordia Chiajna 21.11.2011 - 23:30
Etapa 14: Concordia Chiajna - Astra Ploiesti 0-1 Astra Ploiești a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formația Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a 14-a a Ligii 1. Sorin Strătilă a executat un corner de pe partea stângă în minutul 60 și japonezul Takayuki Seto a înscris cu o lovitură de cap de la 6 metri.

Concordia Chiajna 07.11.2011 - 08:30
Laurentiu Dinita: Am facut un meci bun impotriva Stelei Laurențiu Diniță, antrenorul principal al echipei de fotbal Concordia Chiajna, a declarat după înfrângerea cu scorul de 1-2 (1-0) în fața formației Steaua București, că fotbaliștii săi au făcut un joc bun pe Arena Națională din Capitală, în etapa a 13-a a Ligii 1. "Am făcut un meci bun", a spus Laurențiu Diniță.

Concordia Chiajna 31.10.2011 - 21:30
Etapa 12: Concordia Chiajna - CS Mioveni 3-1 Concordia Chiajna a învins pe teren propriu echipa CS Mioveni, într-un meci contând pentru etapa a 12-a a Ligii 1. Pentru Concordia au marcat Alexandru Radu '19, Alexandru Bălțoi '65 (penalty) și Ciprian Iliescu '74, iar pentru CS Mioveni a înscris Nicolae Dică '13 (penalty).

Concordia Chiajna 18.10.2011 - 11:36
Eugen Trica si-a anuntat retragerea din activitatea de fotbalist Mijlocașul echipei Concordia Chiajna, Eugen Trică, a declarat că a decis să-și încheie cariera de jucător, precizând că din iarnă dorește să antreneze, informează site-ul oficial al nou-promovatei în Liga 1. "Partida cu CFR Cluj a fost ultima mea prezență ca jucător pe un teren de fotbal" a spus Trică.

Concordia Chiajna 15.10.2011 - 23:45
Etapa 10: Concordia - CFR Cluj 0-4 CFR Cluj a învins în deplasare, cu scorul de 4-0 (3-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii 1, în care a rămas în inferioritate numerică, în minutul 84. Golurile au fost înscrise de Weldon Santos (5), Modou Sougou (8 și 24) și Renan Garcia (49). La partidă au asistat aproximativ 500 de spectatori.

Concordia Chiajna 23.09.2011 - 22:15
Etapa 8: Concordia Chiajna - FC Brasov 2-1 Concordia Chiajna a învins pe teren propriu echipa FC Brașov, obținând prima sa victorie în Liga 1. Golurile au fost înscrise de Bălțoi '55 și Vitinha '67 pentru Concordia, respectiv Buga '3 pentru FC Brașov. FC Brașov a rămas în inferioritate numerică, în minutul 44, când Hadnagy a primit al doilea cartonaș galben.

Concordia Chiajna 29.08.2011 - 22:00
Etapa 5: Concordia Chiajna - Petrolul Ploiesti 0-2 Petrolul Ploiești a învins în deplasare (2-0), formația Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Komazeci '11 și V. Negru '57. La partida de la Chiajna au asistat aproximativ 1.800 de spectatori, dintre care 1.000 de fani ploieșteni.

Concordia Chiajna 13.08.2011 - 23:42
Etapa 3: Concordia Chiajna - FC Vaslui 0-3 FC Vaslui a învins în deplasare cu 3-0 formația Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 3-a a Ligii 1. Primele goluri ale vasluienilor din acest sezon al Ligii I au fost marcate de Wesley '33, Bălace '87 și Zmeu '90+2. La partida de la Chiajna au asitat aproximativ 1.500 de spectatori.

Concordia Chiajna 28.07.2011 - 18:11
Site-ul RomanianSoccer.ro își dorește din acest sezon să vă ofere o mică analiză, șchioapă, corectă, subiectivă, ostentativă, voi decideți, privind echipele cluburilor participante din Liga 1. Din păcate, organizarea este slabă, lasă de dorit și pune piedici mari atât oamenilor care vor să informeze publicul larg, cât și publicului.

Concordia Chiajna 25.07.2011 - 21:30
Etapa 1: Concordia Chiajna - Sportul Studentesc 1-2 Sportul Studențesc a învins în deplasare formația Concordia Chiajna, aflată la debutul pe prima scenă, într-un meci din prima etapă a Ligii 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Irimia '1 și Ghinga '83, în timp ce pentru gazde a înscris Sorin Pană, în minutul 3.

Concordia Chiajna 14.07.2011 - 22:03
Amical: Concordia Chiajna - Ordurspor 2-0 Trupa lui Laurențiu Diniță a repetat jocul bun din primele trei amicale disputate pe tărâm austriac și a învins nou promovata în prima ligă turcă, Ordurspor, cu scorul de 2-0, la pauză 1-0. Scorul a fost deschis de Bălțoi în minutul 44, pentru 2-0 marcând Mihalcea (min. 86).

Concordia Chiajna 12.07.2011 - 19:51
Amical: Concordia Chiajna - Hapoel Tel Aviv 3-5 Nou-promovata Concordia Chiajna a fost învinsă de formația israeliană Hapoel Tel Aviv cu scorul de 5-3 (2-0), marți seara, la Graz, într-un meci amical de fotbal jucat în stagiul de pregătire din Austria. Concordia va întâlni miercuri formația din prima liga turcă Orduspor, la Graz.

Concordia Chiajna 10.07.2011 - 20:20
Amical: Concordia Chiajna - Viktoria Zizkov 2-1 Nou-promovata Concordia Chiajna a învins formația cehă FK Viktoria Zizkov cu scorul de 2-1, la Bad Wimsbach, într-un meci amical jucat în cadrul stagiului de pregătire din Austria. Ilfovenii au câștigat prin golurile marcate de Sorin Pană (12) și Alex Bălțoi (54). Golul cehilor a fost marcat pe final, de Nulicek (80).

Concordia Chiajna 08.07.2011 - 20:27
Amical: Concordia Chiajna - FC Pasching 2-0 Elevii lui Diniță au bifat cea de-a doua victorie în Austria împotriva echipei din eșalonul al treilea, FC Pasching, scor 2-0, la capătul unei partide în care socotelile tactice ale au fost date peste cap de centralul partidei care i-a arătat ușor cartonașul roșu lui A. Radu după un fault comis în minutul 22.

Concordia Chiajna 06.07.2011 - 21:31
Concordia Chiajna - Union St. Florian 3-0 Echipa Concordia Chiajna a învins cu scorul de 3-0, formația Union St. Florian, din liga a treia austriacă, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Austria, informează site-ul oficial al nou-promovatei în Liga 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Pană 55, Bălțoi 58 și Matei 81.

Concordia Chiajna 05.07.2011 - 16:08
Concordia Chiajna, la primul antrenament in Austria Antrenorul echipei Concordia Chiajna, Laurențiu Diniță, a condus luni primul antrenament al ilfovenilor în stagiul de pregătire din Austria. Diniță a hotărât ca întreaga delegație de la Chiajna să străbată distanța de 500 de metri dintre hotelul Stoderhof și terenul de antrenament cu bicicletele.

Concordia Chiajna 02.07.2011 - 18:39
Amical: Concordia Chiajna - Sportul Studentesc 1-2 Echipa Sportul Studențesc a învins, sâmbătă, la Chiajna, cu scorul de 2-1, formația Concordia, în primul amical al verii pentru cele două formații. Golurile "studenților" au fost reușite de Bălan '36 și Truță '80, în timp ce pentru Concordia Chiajna a punctat Bălțoi '25.

Concordia Chiajna 30.06.2011 - 15:20
Concordia Chiajna va disputa cinci meciuri amicale in stagiul de pregatire din Austria Echipa Concordia Chiajna va disputa cinci meciuri amicale în stagiul de pregătire din localitatea Hinterstoder (Austria), informează site-ul oficial al clubului nou-promovat în Liga 1. Primul amical al verii pentru Concordia Chiajna va avea loc sâmbătă, împotriva formației Sportul Studențesc.

Concordia Chiajna 25.06.2011 - 11:00
Trica avertizeaza: O sa vedeti cine e Chiajna! Eugen Trică este entuziast în ceea ce privește viitorul Concordiei și spune că de săptămîna viitoare își va schimba statutul la club cu unul care "mi se potrivește mai bine". "Deși vom stabili obiectivul după stagiul din Austria, granzii ar trebui să se teamă de noi", a spus a Trică.

Concordia Chiajna 21.06.2011 - 11:19
Concordia Chiajna l-a luat pe Mihalcea Aflată în cantonament la Predeal, formația ilfoveană și-a completat lotul cu încă 5 jucători, după ce acum câteva zile echipa număra doar 18 fotbaliști. Concordia a reușit ieri să transfere 5 jucători, care au ajuns deja în cantonamentul de la Predeal și care vor semna zilele acestea.

Case de pariuri online

Top News

-Costel Enache s-a despărţit de FC Botoşani. Ciobotariu a fost prezentat gruparea botoşăneană

-Cosmin Contra a făcut apel la suporteri pentru a nu mai avea parte de meciuri cu porţile închise

-Alexandru Mitriţă, incert pentru meciul România - Lituania

-Ciprian Tătăruşanu: Lituania nu e un adversar aşa de slab cum crede lumea

-Biletul zilei "sigur" din fotbal pentru aceasta saptamana

-Croaţia şi-a luat revanşa în faţa Spaniei (3-2), în Liga Naţiunilor

-Anglia a învins Statele Unite (3-0), în meciul de retragere al lui Wayne Rooney

Care este jucătorul tău preferat de la Concordia Chiajna? (sezonul 2016-2017)