Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 18.04.2014 - 14:59
Marco van Basten va antrena echipa AZ Alkmaar pana in 2016 Fostul selecționer al Olandei, Marco van Basten, va antrena echipa AZ Alkmaar până în 2016, a anunțat, vineri, clubul olandez de primă ligă. "AZ și Marco van Basten au ajuns la un acord verbal pentru un contract până în 2016. Formalitățile vor fi încheiate zilele următoare", a anunțat clubul într-un comunicat.



Olanda: Eredivisie 13.04.2014 - 19:45
Groningen - Breda 2 - 1, G.A. Eagles - Heerenveen 0 - 2, Cambuur - Vitesse 4 - 3, Twente - Roda 3 - 0, AZ Alkmaar - Nijmegen 1 - 1, Utrecht - Heracles 2 - 1, Waalwijk - Zwolle 1 - 1, Ajax - Den Haag 3 - 2, PSV - Feyenoord 0 - 2


Olanda: Eredivisie 06.04.2014 - 20:00
PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 3 - 0, NAC Breda - FC Twente 0 - 2, NEC Nijmegen - SC Cambuur 1 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 1 - 2, ADO Den Haag - FC Utrecht 4 - 1, Feyenoord - RKC Waalwijk 2 - 0, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 1 - 1, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 2 - 2



Olanda: Eredivisie 30.03.2014 - 19:25
NAC Breda - FC Utrecht 2 - 2, Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 2 - 2, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Groningen 2 - 3, Feyenoord - Go Ahead Eagles 5 - 0, AFC Ajax - FC Twente 3 - 0, Roda Kerkrade - RKC Waalwijk 0 - 1, SC Cambuur - AZ Alkmaar 0 - 0, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 1


Olanda: Eredivisie 30.03.2014 - 19:16
Ajax Amsterdam si-a consolidat prima poziție în clasament, grație victoriei obținute duminică, scor 3-0, în etapa a 30-a din campionatul Olandei. Jucătorii pregătiți de Frank de Boer au deschis scorul în minutul 29, prin Denswil, apoi au forțat desprinderea pe tabelă în partea a doua.


Olanda: Eredivisie 23.03.2014 - 18:00
FC Groningen - Vitesse 3 - 1, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - Roda 3 - 1, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 2 - 1


Olanda: Eredivisie 16.03.2014 - 20:00
Cambuur - RKC Waalwijk 3 - 2, Vitesse - PSV Eindhoven 1 - 2, ADO Den Haag - FC Groningen 2 - 1, Heracles - Roda 2 - 1, Twente - AZ Alkmaar 2 - 1, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 2 - 0, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 0, NEC Nijmegen - FC Utrecht 2 - 2, NAC Breda - Ajax 0 - 0


Olanda: Eredivisie 09.03.2014 - 19:55
AZ Alkmaar - Heracles 4 - 0, Roda - NEC Nijmegen 3 - 1, SC Heerenveen - PEC Zwolle 3 - 0, PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 - 0, NAC Breda - Vitesse 1 - 2, RKC Waalwijk - ADO Den Haag 1 - 1, FC Groningen - Feyenoord 0 - 2, Go Ahead Eagles - Twente 1 - 0, Ajax - Cambuur 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.03.2014 - 11:14
Louis van Gaal, selecționerul Olandei, a declarat, înaintea amicalului batavilor cu Franța de miercuri, că mijlocașul Paul Pogba este un caz unic, datorită calităților pe care acesta le posedă. Amicalul Franța-Olanda se joacă la Paris, pe Stade de France, de la ora 22:00.


Olanda: Eredivisie 02.03.2014 - 19:23
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 Heracles - SC Heerenveen 1 - 2, PEC Zwolle - NEC Nijmegen 3 - 3, ADO Den Haag - NAC Breda 1 - 1, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 2 - 3, Vitesse - Roda 3 - 0, FC Utrecht - Twente 1 - 1, Feyenoord - Ajax 1 - 2, FC Groningen - Cambuur 1 - 1, AZ Alkmaar - RKC Waalwijk 4 - 0


Olanda: Eredivisie 23.02.2014 - 19:45
ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 3 - 2, SC Heerenveen - NAC Breda 0 - 0, Cambuur - Roda 1 - 0, PEC Zwolle - Heracles 1 - 1, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 2, FC Utrecht - FC Groningen 1 - 0, Vitesse - RKC Waalwijk 3 - 1, Ajax - AZ Alkmaar 4 - 0, Twente - Feyenoord 2 - 2


Olanda: Eredivisie 16.02.2014 - 20:15
PSV Eindhoven - Heracles 2 - 1, Twente - Vitesse 2 - 0, RKC Waalwijk - NEC Nijmegen 1 - 3, Roda - ADO Den Haag 0 - 1, AZ Alkmaar - FC Utrecht 1 - 1, Cambuur - PEC Zwolle 3 - 1, FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 0, NAC Breda - Feyenoord 1 - 1, Ajax - SC Heerenveen 3 - 0


Olanda: Eredivisie 09.02.2014 - 20:00
Vitesse - ADO Den Haag 0 - 0, PSV Eindhoven - Twente 3 - 2, Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 2 - 1, NAC Breda - Roda 2 - 0, Feyenoord - NEC Nijmegen 5 - 1, Heracles - Cambuur 1 - 1, RKC Waalwijk - FC Utrecht 5 - 2, PEC Zwolle - Ajax 1 - 1, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 3


Olanda: Eredivisie 06.02.2014 - 23:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 Roda Kerkrade - Feyenoord 1 - 2, ADO Den Haag - Heracles Almelo 0 - 3, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 0 - 2, SC Cambuur - PSV Eindhoven 1 - 2, Go Ahead Eagles - RKC Waalwijk 2 - 2, NEC Nijmegen - NAC Breda 1 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 0 - 2, FC Utrecht - PEC Zwolle 1 - 2, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 1


Olanda: Eredivisie 02.02.2014 - 19:30
Feyenoord - Vitesse 1 - 1, SC Heerenveen - ADO Den Haag 3 - 0 , PEC Zwolle - Roda 3 - 1, Heracles - NAC Breda 1 - 2, AZ Alkmaar - FC Groningen 2 - 0, FC Utrecht - Ajax 1 - 1, NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 1 - 1, Twente - Cambuur 3 - 1, RKC Waalwijk - PSV Eindhoven 2 - 0


Olanda: Eredivisie 26.01.2014 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 Heracles - RKC Waalwijk 2 - 1, ADO Den Haag - Feyenoord 3 - 2, Roda - FC Utrecht 1 - 0, NAC Breda - PEC Zwolle 1 - 2, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 1 - 0, Cambuur - SC Heerenveen 3 - 1, Vitesse - NEC Nijmegen 1 - 1, Go Ahead Eagles - Ajax 0 - 1, FC Groningen - Twente (amanat)


Olanda: Eredivisie 26.01.2014 - 18:26
Olanda: Ajax a trecut pe primul loc Ajax Amsterdam a profitat duminică după-amiază de egalul făcut de Vitesse Arnhem cu NEC Nimegen, tot duminică, la orele prânzului, și a preluat șefia clasamentului. Lăncierii au câștigat în etapa a 20-a din Eredivisie cu scorul de 1-0 meciul jucat în deplasare cu Go Ahead Eagles.


Olanda: Eredivisie 19.01.2014 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 19 Twente - Heracles 3 - 1, AZ Alkmaar - NAC Breda 3 - 0, PEC Zwolle - Vitesse 1 - 2, RKC Waalwijk - FC Groningen 1 - 1, SC Heerenveen - Roda 2 - 2, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 1, Cambuur - Go Ahead Eagles 2 - 0, FC Utrecht - Feyenoord 2 - 5, Ajax - PSV Eindhoven 1 - 0


Olanda: Eredivisie 27.12.2013 - 11:03
Jon Dahl Tomasson, noul antrenor al echipei Roda Kerkrade Fostul internațional danez Jon Dahl Tomasson a fost numit în funcția de antrenor principal al echipei olandeze Roda Kerkrade. Tomasson, în vârstă de 37 de ani, îl va înlocui pe Ruud Brood, demis la începutul lunii decembrie. Roda Kerkrade ocupă locul 15, primul neretrogradabil, cu 18 puncte.


Olanda: Eredivisie 22.12.2013 - 20:00
RKC Waalwijk - Twente 1 - 1, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 1 - 5, NAC Breda - Cambuur 1 - 0, Heracles - Vitesse 2 - 2, Feyenoord - PEC Zwolle 3 - 0, Roda - Ajax 1 - 2, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 2 - 1, FC Groningen - NEC Nijmegen 5 - 2, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 2 - 0


Olanda: Eredivisie 20.12.2013 - 07:15
Hiddink va antrena nationala Olandei dupa CM 2014 Guus Hiddink va reveni pe banca naționalei Olandei după Cupa Mondială 2014, când va expira mandatul actualului selecționer, Louis van Gaal, anunță presa olandeză. Conform presei, Hiddink va semna un contract pe patru ani, în primii doi ani el urmând să fie antrenor principal, iar în ultimii doi, director tehnic.


Olanda: Eredivisie 15.12.2013 - 20:25
PEC Zwolle - SC Heerenveen 1 - 2, NEC Nijmegen - Roda 4 - 3, ADO Den Haag - RKC Waalwijk 1 - 2, Twente - Go Ahead Eagles 3 - 1, Cambuur - Ajax 1 - 2, Heracles - AZ Alkmaar 2 - 0, Vitesse - NAC Breda 3 - 2, Feyenoord - FC Groningen 1 - 0, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 5


Olanda: Eredivisie 08.12.2013 - 20:00
FC Utrecht - NEC Nijmegen 2 - 0, Ajax - NAC Breda 4 - 0, RKC Waalwijk - Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - Twente 1 - 2, PSV Eindhoven - Vitesse 2 - 6, SC Heerenveen - Feyenoord 1 - 2, FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 2, Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 4 - 1, Roda - Heracles 1 - 3


Olanda: Eredivisie 01.12.2013 - 20:15
Roda - Twente 1 - 2, PEC Zwolle - RKC Waalwijk 1 - 1, NAC Breda - FC Groningen 2 - 2, SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 3 - 1, Heracles - FC Utrecht 1 - 2, ADO Den Haag - Ajax 0 - 4, Feyenoord - PSV Eindhoven 3 - 1, Vitesse - Cambuur 3 - 0, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 3 - 2


Olanda: Eredivisie 24.11.2013 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 14 PSV Eindhoven - SC Heerenveen 1 - 1, AZ Alkmaar - Roda 2 - 2, Cambuur - NEC Nijmegen 2 - 1, Ajax - Heracles 3 - 0, RKC Waalwijk - Feyenoord 1 - 0, FC Utrecht - ADO Den Haag 3 - 0, FC Groningen - PEC Zwolle 0 - 0, Go Ahead Eagles - Vitesse 0 - 3, Twente - NAC Breda 5 - 2


Olanda: Eredivisie 11.11.2013 - 11:19
Joel Veltman, chemat in premiera la nationala Olandei Fundașul Joël Veltman, de la Ajax Amsterdam, a fost chemat în premieră la naționala Olandei pentru meciurile amicale pe care fosta adversară a României în preliminariile Cupei Mondiale 2014 le va susține în această lună împotriva Japoniei și Columbiei. Lotul Olandei este următorul:


Olanda: Eredivisie 10.11.2013 - 20:00
SC Heerenveen - RKC Waalwijk 5 - 2, Roda - Go Ahead Eagles 1 - 4, Heracles - FC Groningen 0 - 3, Vitesse - FC Utrecht 3 - 1, ADO Den Haag - Cambuur 3 - 0, PEC Zwolle - Twente 1 - 1, NEC Nijmegen - Ajax 0 - 3, NAC Breda - PSV Eindhoven 2 - 1, Feyenoord - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 03.11.2013 - 20:05
RKC Waalwijk - NAC Breda 3 - 0, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 0 - 1, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 2 - 0, FC Twente - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - PEC Zwolle 1 - 1, FC Groningen - Roda Kerkrade 3 - 3, Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 0 - 0 (abandonat), SC Cambuur - Feyenoord 0 - 2, FC Utrecht - SC Heerenveen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 27.10.2013 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 11 NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 1, ADO Den Haag - Twente 3 - 2, NAC Breda - Go Ahead Eagles 5 - 0, Cambuur - FC Utrecht 3 - 1, Ajax - RKC Waalwijk 0 - 0, Roda - PSV Eindhoven 2 - 1, Feyenoord - Heracles 1 - 2, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2, Vitesse - FC Groningen 2 - 2


Olanda: Eredivisie 20.10.2013 - 19:45
RKC Waalwijk - Roda 1 - 2, Go Ahead Eagles - Feyenoord 2 - 2, FC Utrecht - NAC Breda 4 - 2, SC Heerenveen - Vitesse 2 - 3, Twente - Ajax 1 - 1, Heracles - NEC Nijmegen 1 - 1, FC Groningen - PSV Eindhoven 1 - 0, PEC Zwolle - ADO Den Haag 6 - 1, AZ Alkmaar - Cambuur 3 - 1


Olanda: Eredivisie 06.10.2013 - 20:00
Cambuur - Twente 0 - 1, Roda - PEC Zwolle 0 - 0, Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 4 - 3, NAC Breda - Heracles 2 - 1, Ajax - Utrecht 3 - 0, Vitesse - Feyenoord 1 - 2, Groningen - AZ Alkmaar 2 - 1, PSV Eindhoven - Waalwijk 2 - 1


Olanda: Eredivisie 29.09.2013 - 20:00
Waalwijk - Heracles 1 - 4, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 1, Utrecht - Roda 3 - 3, PEC Zwolle - NAC Breda 0 - 0, Ajax - Go Ahead Eagles 6 - 0, NEC Nijmegen - Vitesse 2 - 3, Heerenveen - Cambuur 2 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 4 - 2, Twente - Groningen 5 - 0


Olanda: Eredivisie 28.09.2013 - 14:53
Ajax Amsterdam a anuntat un profit de 18,2 milioane euro Echipa de fotbal Ajax Amsterdam, campioana en titre a Olandei, a anunțat un profit de 18,2 milioane euro pentru exercițiul financiar 2012-2013, datorat în cea mai mare parte vânzării celor mai importanți jucători. Suma este considerabil mai mare (cu aproape 10 milioane euro) față de cea înregistrată în anul anterior.


Olanda: Eredivisie 22.09.2013 - 21:00
Go Ahead Eagles - Cambuur 0 - 0, Heracles - Twente 0 - 3, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 1, Groningen - Waalwijk 4 - 1, Roda - Heerenveen 3 - 3, Vitesse - PEC Zwolle 3 - 0, Feyenoord - Utrecht 1 - 0, NAC Breda - AZ Alkmaar 3 - 0, PSV Eindhoven - Ajax 4 - 0


Olanda: Eredivisie 15.09.2013 - 19:22
Ajax - PEC Zwolle 2 - 1, Cambuur - Heracles 2 - 0, ADO Den Haag - Vitesse (amanat), Twente - PSV Eindhoven 2 - 2, NEC Nijmegen - Feyenoord 3 - 3, Roda - NAC Breda 1 - 5, Heerenveen - Groningen 4 - 2, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 3 - 0, Utrecht - Waalwijk 2 - 1


Olanda: Eredivisie 04.09.2013 - 11:41
Atsu si Hutchinson, imprumutati de Chelsea la Vitesse Extrema ghaneză Christian Atsu și fundașul englez Sam Hutchinson au fost împrumutați de Chelsea Londra la Vitesse Arnhem, pentru un sezon, a anunțat luni gruparea olandeză, eliminată de Petrolul Ploiești în turul III preliminar al Europa League. Hutchinson, 24 de ani, are doar șase meciuri pentru Chelsea.


Olanda: Eredivisie 01.09.2013 - 19:30
NAC Breda - NEC Nijmegen 1 - 1, Twente - Heerenveen 1 - 1, Waalwijk - Go Ahead Eagles 1 - 4, Heracles - ADO Den Haag 1 - 0, PSV Endhoven - Cambuur 0 - 0, Groningen - Ajax 1 - 1, PEC Zwolle - Utrecht 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse 1 - 1, Feyenoord - Roda 4 - 0


Olanda: Eredivisie 25.08.2013 - 19:30
Heerenveen - Ajax 3 - 3, NEC Nijmegen - Waalwijk 2 - 2, ADO Den Haag - Roda 0 - 4, Heracles - PSV Eindhoven 1 - 1, PEC Zwolle - Cambuur 2 - 0, Go Ahead Eagles - Groningen 3 - 3, Vitesse - Twente 1 - 0, Feyenoord - NAC Breda 3 - 1, Utrecht - AZ Alkmaar 2 - 0


Olanda: Eredivisie 18.08.2013 - 20:00
Cambuur - Groningen 4 - 1, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 3 - 0, Waalwijk - AZ Alkmaar 1 - 2, Roda - Vitesse 1 - 1, NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1 - 5, Ajax - Feyenoord 2 - 1, NAC Breda - ADO Den Haag 1 - 2, Heerenveen - Heracles 2 - 4, Twente - Utrecht 6 - 0


Olanda: Eredivisie 11.08.2013 - 20:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 Roda Kerkrade - Cambuur 2 - 0, Heracles - PEC Zwolle 1 - 3, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 2 - 1, NAC Breda - Heerenveen 0 - 2, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 5 - 0, Feyenoord - Twente 1 - 4, Groningen - Utrecht 2 - 0, AZ Alkmaar - Ajax 3 - 2, Waalwijk - Vitesse 4 - 2


Olanda: Eredivisie 04.08.2013 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 Ajax - Roda 3 - 0, ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2 - 3, Twente - Waalwijk 0 - 0, NEC Nijmegen - Groningen 1 - 4, Heerenveen - AZ Alkmaar 4 - 2, Cambuur - NAC Breda 0 - 0, Vitesse - Heracles 3 - 1, Utrecht - Go Ahead Eagles 1 - 1, PEC Zwolle - Feyenoord 2 - 1


Olanda: Eredivisie 03.08.2013 - 10:14
Ajax a inceput in forta campionatul Ajax Amsterdam a debutat cu o victorie clară în campionatul Olandei, ediția 2013/2014. "Lăncierii" au învins, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-0, formația Roda JC Kerkrade. Au marcat Ricardo van Rhijn 8, Siem de Jong 31 și Viktor Fischer 83. Din minutul 69, Roda a jucat în inferioritate numerică.


Olanda: Eredivisie 28.07.2013 - 10:23
Ajax Amsterdam a castigat Supercupa Olandei Ajax Amsterdam a învins cu scorul de 3-2 după prelungiri formația AZ Alkmaar în Supercupa Olandei la fotbal, disputată sâmbătă seara pe Amsterdam Arena. AZ Alkmaar, deținătoarea Cupei Olandei, a condus cu 2-0 până în minutul 70, grație reușitelor islandezilor Jóhann Berg Guðmundsson (51) și Aron Jóhannsson (67)...


Olanda: Eredivisie 22.07.2013 - 14:15
Amical: SK Lierse - Vitesse Arnhem 2-1 Formația olandeză Vitesse Arnhem, probabil adversară a Petrolului Ploiești în turul III preliminar al Europa League, a fost învinsă cu scorul de 2-1 (2-1) de formația belgiană Lierse SK, într-un meci amical de fotbal jucat pe terenul acesteia. Ghaly (4) și Dolly Menga (22) au punctat pentru gazde.


Olanda: Eredivisie 06.07.2013 - 12:26
Dupa două sezoane petrecute în Serie A la AS Roma și la AC Milan, Bojan Krkic (22 de ani) a fost împrumutat de clubul de care aparține, FC Barcelona, la Ajax Amsterdam pentru viitorul sezon. Gruparea spaniolă precizează sâmbătă că acordul cu campioana en-titre a Olandei.


Olanda: Eredivisie 22.06.2013 - 15:43
PSV Eindhoven, in pole position pentru transferul lui Adam Maher Echipa olandeză PSV Eindhoven este în pole position pentru transferul lui Adam Maher, fotbalistul lui AZ Alkmaar, după ce Ajax Amsterdam, campioana en titre din Eredivisie, a renunțat la aducerea mijlocașului. Maher, care în iulie va împlini 20 de ani, este una dintre cele mai mari speranțe ale fotbalului olandez.


Olanda: Eredivisie 18.06.2013 - 10:43
Inchisoare pentru 6 adolescenti care au ucis in bataie un arbitru Șase adolescenți cu vârste între 15 și 17 ani și un adult au fost condamnați la pedepse cuprinse între un an și șase ani închisoare pentru că au ucis în bătaie un arbitru de tușă după un meci de fotbal de amatori în Olanda. Tatăl unuia dintre adolescenți, în vârstă de 51 ani, a fost condamnat la 6 ani închisoare.


Olanda: Eredivisie 11.06.2013 - 11:25
Sneijder accepta "cu durere" pierderea banderolei de capitan al Olandei Wesley Sneijder, mijlocașul echipei turce de fotbal Galatasaray Istanbul, recunoaște că decizia selecționerului Louis Van Gaal de a-i retrage banderola de căpitan al naționalei Olandei, adversara României în preliminariile CM 2014, a reprezentat o lovitură dură pentru el, pe care însă o acceptă "cu durere".


Olanda: Eredivisie 12.05.2013 - 18:00
Willem II - AZ Alkmaar 2 - 0, Vitesse - Venlo 0 - 1, NEC Nijmegen - Waalwijk 1 - 2, PEC Zwolle - ADO Den Haag 4 - 2, Roda - Heerenveen 1 - 0, Feyenoord - NAC Breda 1 - 0, Utrecht - Heracles 3 - 0, Twente - PSV Eindhoven 3 - 1, Groningen - Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 12.05.2013 - 09:50
Phillip Cocu va fi noul antrenor al lui PSV Eindhoven Fostul mijlocaș Phillip Cocu va semna luni un contract pe 4 ani ca antrenor principal al echipei de fotbal PSV Eindhoven, anunță revista olandeză Voetbal International. PSV nu a confirmat oficial informația, dar luni sau marți va avea loc o conferință de presă legată de viitorul grupării.



Top News

-CM 2018: Costa Rica - Serbia 0-1

-Salvare la baraj

-CM 2018: Croatia - Nigeria 2-0

-CM 2018: Peru - Danemarca 0-1

-Islandezii au mutat sărbătoarea la Moscova

-CM 2018: Argentina - Islanda 1-1

-FC Viitorul a perfectat noi transferuri




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandrs Kolinko
Letonia
43 ani

Alen Halilović
Croația
22 ani

Ante Rukavina
Croația
32 ani

Cătălin Țâră
România
24 ani

Fabio Capello
Italia
72 ani

Florin Ilie
România
26 ani

Jason McAteer
Irlanda
47 ani

Jorge Bermúdez
Columbia
47 ani

Josip Šoljić
Croaţia
31 ani

LUDOGORETS RAZGRAD
Bulgaria
17 ani

Marcelo Moreno
Bolivia
31 ani

Marco Borriello
Italia
36 ani

Marco Streller
Elveția
37 ani

Mateus da Costa
Angola
34 ani

Matías Abelairas
Argentina
33 ani

Nélson Pedroso
Portugalia
33 ani

PIAST GLIWICE
Polonia
73 ani

Raúl Bobadilla
Argentina
31 ani

Roger Lemerre
Franța
77 ani

Romulus Ciobanu
România
41 ani

Ștefan Preda
România
48 ani

Stefan Schwarz
Suedia
49 ani

Tiberiu Ghioane
România
37 ani

Vincenzo Montella
Italia
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Baraj


Liga 1 Baraj
13.06.2018 Chindia Târgoviște
1 - 0
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. FC Voluntari 3
2. Chindia Târgoviște 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
20.05.2018 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
20.05.2018 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C
20.05.2018 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 38
4. FC Viitorul 35
5. Astra Giurgiu 33
6. CSM Politehnica Iași 24
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
01.06.2018 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.06.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
02.06.2018 Juventus București FC Voluntari C
02.06.2018 Concordia Chiajna ACS Poli Timișoara C


1. Dinamo București 54
2. FC Botoșani 40
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 34
4. Gaz Metan Mediaș 30
5. Concordia Chiajna 30
6. FC Voluntari 27
7. ACS Poli Timișoara 27
8. Juventus București 17
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5