Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 11.12.2011 - 20:20
Olanda: Eredivisie - Etapa 16 ADO Den Haag - Heracles Almelo 2 - 0, FC Twente - NEC Nijmegen 2 - 0, AZ Alkmaar - De Graafschap 4 - 0, SBV Excelsior - SC Heerenveen 0 - 5, PSV Eindhoven - NAC Breda 1 - 0, VVV Venlo - Roda Kerkrade 2 - 0, FC Utrecht - Feyenoord 2 - 2, RKC Waalwijk - AFC Ajax 0 - 1, Vitesse Arnhem - FC Groningen 0 - 0



Olanda: Eredivisie 04.12.2011 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 Heracles Almelo - VVV Venlo 7 - 0, FC Groningen - NEC Nijmegen 3 - 3, ADO Den Haag - NAC Breda 3 - 0, De Graafschap - Roda Kerkrade 1 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 4 - 1, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 0, FC Utrecht - FC Twente 2 - 6, Vitesse Arnhem - RKC Waalwijk 4 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 5 - 1


Olanda: Eredivisie 30.11.2011 - 10:50
Johan Cruyff ataca in justitie maniera in care a fost angajat Van Gaal la Ajax Directorul executiv al clubului olandez Ajax Amsterdam, Johan Cruyff, va face apel la instanța de judecată împotriva manierei în care ceilalți membri ai conducerii clubului l-au numit pe Louis Van Gaal ca director sportiv, o decizie de la care fostul antrenor al Barcelonei a fost îndepărtat, scrie presa olandeză.



Olanda: Eredivisie 27.11.2011 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 14 AZ Alkmaar - FC Utrecht 2 - 0, NAC Breda - SC Heerenveen 2 - 2, Roda Kerkrade - Heracles Almelo 3 - 1, VVV Venlo - De Graafschap 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Groningen 6 - 1, RKC Waalwijk - Feyenoord 1 - 2, SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - AFC Ajax 0 - 3, FC Twente - Vitesse Arnhem 0 - 0


Olanda: Eredivisie 20.11.2011 - 20:10
Olanda: Eredivisie - Etapa 13 De Graafschap - PSV Eindhoven 1 - 3, Heracles Almelo - FC Twente 1 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 1 - 2, SC Heerenveen - RKC Waalwijk 1 - 1, AFC Ajax - NAC Breda 2 - 2, ADO Den Haag - FC Utrecht 2 - 2, Vitesse Arnhem - Feyenoord 0 - 4, FC Groningen - VVV Venlo 2 - 1, SBV Excelsior - AZ Alkmaar (intrerupt)


Olanda: Eredivisie 06.11.2011 - 20:48
Olanda: Eredivisie - Etapa 12 VVV Venlo - SBV Excelsior 0 - 0, NAC Breda - Vitesse Arnhem 1 - 0, RKC Waalwijk - FC Groningen 1 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 1 - 2, Feyenoord - NEC Nijmegen 0 - 1, FC Utrecht - Ajax 6 - 4, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 3 - 0, FC Twente - De Graafschap 4 - 0, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 4 - 1


Olanda: Eredivisie 30.10.2011 - 20:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 11 NAC Breda - VVV Venlo 3 - 1, Roda Kerkrade - AFC Ajax 0 - 4, SBV Excelsior - RKC Waalwijk 1 - 0, SC Heerenveen - ADO Den Haag 4 - 0, FC Twente - PSV Eindhoven 2 - 2,


Olanda: Eredivisie 27.10.2011 - 16:30
PSV Eindhoven s-a calificat in optimile Cupei Olandei PSV Eindhoven, adversara formației Rapid în Europa League, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a învins miercuri seara pe teren propriu formația de liga a șasea Lisse cu scorul de 3-0, în șaisprezecimile de finală ale competiției. Fred Rutten a aliniiat următoarea echipă:


Olanda: Eredivisie 23.10.2011 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 10 De Graafschap - NAC Breda 3 - 1, VVV Venlo - RKC Waalwijk 4 - 1, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 0, SBV Excelsior - Heracles Almelo 0 - 2, AFC Ajax - Feyenoord 1 - 1, AZ Alkmaar - Roda Kerkrade 1 - 0, FC Groningen - FC Twente 1 - 1, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 1 - 1


Olanda: Eredivisie 16.10.2011 - 19:40
Olanda: Eredivisie - Etapa 9 AFC Ajax - AZ Alkmaar 2 - 2, Heracles Almelo - FC Groningen 2 - 1, RKC Waalwijk - FC Twente 0 - 4, SC Heerenveen - De Graafschap 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 - 0, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 0 - 1, Feyenoord - VVV Venlo 4 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 4 - 1, NAC Breda - SBV Excelsior 2 - 0


Olanda: Eredivisie 02.10.2011 - 23:52
Olanda: Eredivisie - Etapa 8 Heracles Almelo - De Graafschap 2 - 0, FC Utrecht - RKC Waalwijk 3 - 0, Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 1 - 1, VVV Venlo - AZ Alkmaar 1 - 3, FC Groningen - AFC Ajax 1 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 2 - 2, Feyenoord - ADO Den Haag 0 - 3, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 2.


Olanda: Eredivisie 25.09.2011 - 19:50
Olanda: Eredivisie - Etapa 7 PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 7 - 1, ADO Den Haag - VVV Venlo 2 - 0, NAC Breda - FC Utrecht 1 - 0, SC Heerenveen - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Feyenoord 2 - 1, De Graafschap - FC Groningen 2 - 3, RKC Waalwijk - NEC Nijmegen 2 - 0, SBV Excelsior - Vitesse Arnhem 0 - 2.


Olanda: Eredivisie 18.09.2011 - 20:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 6 FC Groningen - SBV Excelsior 2 - 0, Vitesse Arnhem - Roda Kerkrade 5 - 0, VVV Venlo - SC Heerenveen 0 - 3, Feyenoord - De Graafschap 4 - 0, PSV Eindhoven - AFC Ajax 2 - 2, FC Twente - ADO Den Haag 5 - 2, RKC Waalwijk - AZ Alkmaar 1 - 2, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 11.09.2011 - 20:20
Olanda: Eredivisie - Etapa 5 Roda Kerkrade - FC Twente 2 - 1, ADO Den Haag - RKC Waalwijk 0 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 4 - 0, De Graafschap - NEC Nijmegen 1 - 0, Heracles Almelo - AFC Ajax 2 - 3, SC Heerenveen - FC Groningen 3 - 0, NAC Breda - Feyenoord 1 - 3, VVV Venlo - PSV Eindhoven 3 - 3, SBV Excelsior - FC Utrecht 2 - 3.


Olanda: Eredivisie 28.08.2011 - 20:15
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 AFC Ajax - Vitesse Arnhem 4 - 1, RKC Waalwijk - NAC Breda 2 - 1, FC Twente - VVV Venlo 4 - 1, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 2 - 1, FC Utrecht - Roda Kerkrade 3 - 1, De Graafschap - ADO Den Haag 0 - 3, FC Groningen - AZ Alkmaar 0 - 3, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 6 - 1


Olanda: Eredivisie 21.08.2011 - 20:02
Olanda: Eredivisie - Etapa 3 Roda Kerkrade - RKC Waalwijk 0 - 2, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 2 - 1, SBV Excelsior - De Graafschap 1 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 1 - 5, NAC Breda - FC Groningen 2 - 2, Heracles Almelo - Feyenoord 1 - 1, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 4 - 0, VVV Venlo - AFC Ajax 2 - 2, ADO Den Haag - PSV Eindhoven 0 - 3


Olanda: Eredivisie 15.08.2011 - 23:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 FC Twente - AZ Alkmaar 2 - 0, PSV Eindhoven - RKC Waalwijk 1 - 0, Vitesse Arnhem - VVV Venlo 4 - 0, Feyenoord - Roda Kerkrade 3 - 0, Heracles Almelo - NAC Breda 2 - 1, AFC Ajax - SC Heerenveen 5 - 1, FC Utrecht - De Graafschap 2 - 2, FC Groningen - ADO Den Haag 4 - 2, NEC Nijmegen - SBV Excelsior 2 - 0.


Olanda: Eredivisie 07.08.2011 - 21:55
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 SBV Excelsior - Feyenoord 0 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 2 - 1, RKC Waalwijk - Heracles Almelo 2 - 2, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 2 - 2, VVV Venlo - FC Utrecht 0 - 0, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 3 - 1, ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0 - 0, De Graafschap - AFC Ajax 1 - 4, NAC Breda - FC Twente 0 - 1.


Olanda: Eredivisie 01.08.2011 - 08:30
Twente Enschede a castigat Cupa Olandei FC Twente Enschede, adversara formației FC Vaslui în turul III preliminar al Ligii Campionilor, a câștigat Supercupa Olandei la fotbal (Johan Cruijff Schaal), după ce a învins campioana Ajax Amsterdam, chiar pe "Amsterdam ArenA", cu scorul de 2-1. Twente s-a impus prin golurile marcate de Janko (21p) și Ruiz (68).


Olanda: Eredivisie 07.07.2011 - 16:00
Mai multi raniti in urma prabusirii unei parti din acoperisul stadionului echipei FC Twente Mai multe persoane au rămas blocate joi sub dărâmături după ce o parte a acoperișului stadionului echipei de fotbal FC Twente Enschede s-a prăbușit în timpul renovărilor din intersezon, a anunțat poliția. "Sunt blocați oameni, dar nu știm deocamdată câți", a declarat purtătorul de cuvânt al poliției, Jan Lamberts.


Olanda: Eredivisie 05.07.2011 - 14:00
Sigthorsson a semnat cu Ajax Amsterdam Campioana Olandei la fotbal, Ajax Amsterdam, l-a transferat pe atacantul islandez Kolbeinn Sigthorsson, venit de la altă echipă olandeză, AZ Alkmaar, informează Reuters. Sigthorsson, 21 de ani, 6 selecții pentru Islanda, a semnat un contract valabil patru sezoane.


Olanda: Eredivisie 22.06.2011 - 08:30
Suedezul Lindgren pleaca de la Ajax la Salzburg Internaționalul suedez Rasmus Lindgren s-a despărțit de clubul olandez Ajax Amsterdam, urmând să-și continue cariera la vicecampioana Austriei, Red Bull Salzburg, cu care a semnat un acord pe doi ani, a anunțat clubul austriac. ÃŽn vârstă de 26 ani, Lindgren se afla la final de contract cu Ajax.


Olanda: Eredivisie 08.06.2011 - 08:00
Jon Dahl Tomasson si-a anuntat retragerea Atacantul Jon Dahl Tomasson, cel mai bun marcator din istoria fotbalului danez, și-a anunțat retragerea din fotbal, la vârsta de 34 ani. Tomasson, care a înscris 52 de goluri în 112 partide internaționale (fiind la egalitate cu Poul Nielsen), a făcut acest anunț marți, pe stadionul echipei Feyenoord Rotterdam, De Kuyp.


Olanda: Eredivisie 31.05.2011 - 14:49
Erwin Koeman, noul antrenor al echipei FC Utrecht FC Utrecht, club olandez la care este legitimat românul Mihăiță Neșu, l-a numit în funcția de antrenor pe fostul internațional Erwin Koeman. Acesta a mai antrenat în cariera sa pe RKC Waalwijk, Feyenoord și naționala Ungariei, iar la Utrecht va fi ajutat fostul secund al echipei Jan Wouters.


Olanda: Eredivisie 19.05.2011 - 15:51
Antrenorul Ton du Chatinier a demisionat de la FC Utrecht Ton du Chatinier a demisionat din funcția de antrenor al echipei olandeze FC Utrecht, anunță gruparea batavă pe site-ul oficial. Despărțirea dintre cele două părți s-a produs de comun acord, după ce clubul l-a anunțat pe antrenor că nu mai dorește să continue colaborarea cu acesta și pentru sezonul viitor.


Olanda: Eredivisie 15.05.2011 - 20:00
AFC Ajax - FC Twente 3 - 1, De Graafschap - VVV Venlo 1 - 0, FC Groningen - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Utrecht - AZ Alkmaar 5 - 1, Feyenoord - NEC Nijmegen 1 - 1, Heracles Almelo - ADO Den Haag 3 - 0, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 0, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 1 - 4, Willem II Tilburg - NAC Breda 0 - 1.


Olanda: Eredivisie 09.05.2011 - 04:00
FC Twente a castigat Cupa Olandei, 3-2 cu Ajax FC Twente Enschede a câștigat Cupa Olandei la fotbal, impunându-se în finală în fața formației Ajax Amsterdam, cu 3-2, după prelungiri (2-2 la sfârșitul timpului regulamentar) duminică seara, pe stadionul De Kuip, din Rotterdam.


Olanda: Eredivisie 01.05.2011 - 22:00
ADO Den Haag - FC Groningen 2 - 4, AZ Alkmaar - De Graafschap 5 - 1, FC Twente - Willem II Tilburg 4 - 0, NAC Breda - Heracles Almelo 1 - 2, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 5 - 0, PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 2 - 1, SBV Excelsior - FC Utrecht 3- 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 1 - 2, VVV Venlo - Feyenoord 3 - 2.


Olanda: Eredivisie 24.04.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 ADO Den Haag - FC Twente 1 - 2, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 2 - 1, Heracles Almelo - De Graafschap 2 - 0, Roda Kerkrade - NAC Breda 5 - 1, VVV Venlo - SC Heerenveen 2 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 4 - 1, FC Utrecht - Vitesse Arnhem 4 - 2, Feyenoord - PSV Eindhoven 3 - 1, FC Groningen - NEC Nijmegen 3 - 1.


Olanda: Eredivisie 22.04.2011 - 06:00
Portarul olandez al echipei ADO Den Haag, Gino Coutinho, a fost condamnat la 12 luni de închisoare pentru deținerea unei culturi de canabis, falsificare și implicare în spălare de bani.


Olanda: Eredivisie 19.04.2011 - 01:00
Unul din talentele fotbalului danez vrea să-și continue cariera la Ajax, simțind faptul că un transfer la o echipă mare i-ar putea scădea șansele de a fi titular și a avea minute jucate în fiecare etapă. Ținta celor de la Liverpool, Christian Eriksen nu se grăbește să părăsească Ajax.


Olanda: Eredivisie 18.04.2011 - 06:00
Rik van den Boog va pleca de la Ajax Directorul executiv al clubului olandez de fotbal Ajax Amsterdam, Rik van den Boog, va demisiona din funcție la data de 1 iunie, după un conflict cu fostul mare jucător al echipei, Johan Cruyff. Van den Boog a avut o neînțelegere cu Cruyff în legătură cu felul în care ar trebui condusă gruparea.


Olanda: Eredivisie 17.04.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 SC Heerenveen - FC Utrecht 3 - 0, Vitesse Arnhem - FC Groningen 2 - 1, NAC Breda - SBV Excelsior 1 - 2, Roda Kerkrade - VVV Venlo 5 - 2, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 3 - 1, De Graafschap - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 0 - 2, NEC Nijmegen - AFC Ajax 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 6 - 1.


Olanda: Eredivisie 10.04.2011 - 22:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 30 AZ Alkmaar - NAC Breda 1 - 1, VVV Venlo - NEC Nijmegen 1 - 4, ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 1 - 0, SBV Excelsior - De Graafschap 0 - 0, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 2 - 6, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0, FC Twente - Roda Kerkrade 1 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 0 - 4, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 03.04.2011 - 17:30
FC Twente - PSV Eindhoven 2 - 0, De Graafschap - NAC Breda 1 - 3, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 3, Willem II Tilburg - Roda Kerkrade 4 - 5, Feyenoord - AZ Alkmaar 0 - 1, FC Utrecht - ADO Den Haag 2 - 3, Vitesse Arnhem - NEC Nijmegen 2 - 1, AFC Ajax - Heracles Almelo 3 - 0, FC Groningen - VVV Venlo 3 - 2.


Olanda: Eredivisie 20.03.2011 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 28 AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 3 - 1, NAC Breda - FC Groningen 0 - 1, Heracles Almelo - SC Heerenveen 4 - 2, VVV Venlo - Willem II Tilburg 0 - 0, NEC Nijmegen - De Graafschap 1 - 0, ADO Den Haag - AFC Ajax 3 - 2, PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 - 0, Roda Kerkrade - Feyenoord 3 - 0, SBV Excelsior - FC Twente 0 - 2.


Olanda: Eredivisie 14.03.2011 - 00:10
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 4 - 1, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 1 - 2, Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 1 - 1, De Graafschap - ADO Den Haag 1 - 0, FC Twente - VVV Venlo 2 - 1 , Feyenoord - NAC Breda 2 - 1, Willem II Tilburg - AFC Ajax 1 - 3, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 06.03.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 De Graafschap - Willem II Tilburg 2 - 1, FC Twente - NAC Breda 2 - 0, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 5 - 1, Vitesse Arnhem - VVV Venlo 2 - 0, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 2 - 3, FC Groningen - Heracles Almelo 1 - 4, FC Utrecht - Roda Kerkrade 1 - 1, SC Heerenveen - Feyenoord 0 - 1, AFC Ajax - AZ Alkmaar 4 - 0.


Olanda: Eredivisie 27.02.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 Heracles Almelo - Vitesse Arnhem 6 - 1, Roda Kerkrade - De Graafschap 1 - 1, Willem II Tilburg - SC Heerenveen 4 - 3, NAC Breda - ADO Den Haag 3 - 2, AZ Alkmaar - FC Twente 2 - 1, Feyenoord - FC Groningen 5 - 1, PSV Eindhoven - AFC Ajax 0 - 0, NEC Nijmegen - FC Utrecht 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 20.02.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 24 FC Utrecht - Heracles Almelo 1 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 4 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 0 - 2, FC Groningen - Roda Kerkrade 1 - 4.


Olanda: Eredivisie 13.02.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 23 AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 0 - 4, FC Twente - Vitesse Arnhem 1 - 0, Feyenoord - Heracles Almelo 2 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 3 - 3, ADO Den Haag - VVV Venlo 3 - 0, NAC Breda - SC Heerenveen 0 - 2, NEC Nijmegen - SBV Excelsior 2 - 0, Roda Kerkrade - AFC Ajax 2 - 2, De Graafschap - FC Groningen 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 06.02.2011 - 19:58
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 AFC Ajax - De Graafschap 2 - 0, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 0 - 0, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 0 - 1, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 2 - 1, VVV Venlo - NAC Breda 3 - 0, Vitesse Arnhem - Feyenoord 1 - 1, FC Groningen - Willem II Tilburg 7 - 1, FC Utrecht - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 1 - 0.


Olanda: Eredivisie 30.01.2011 - 17:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 21 NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1 - 1, Vitesse Arnhem - Roda Kerkrade 5 - 2, AZ Alkmaar - VVV Venlo 6 - 1, PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2 - 1, SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 5, FC Twente - Feyenoord 2 - 1, NAC Breda - AFC Ajax 0 - 3, SC Heerenveen - FC Groningen 1 - 4.


Olanda: Eredivisie 28.01.2011 - 06:00
Ajax s-a calificat in semifinalele Cupei Olandei Ajax Amsterdam s-a calificat joi seara în semifinalele Cupei Olandei al fotbal după ce a întrecut pe NAC Breda cu scorul de 4-1, pe teren propriu. Breda a deschis scorul prin Fouad Idabdelhay (8), dar "lăncierii" au întors rezultatul și au câștigat clar. ÃŽn semifinale s-au mai calificat Twente, Utrecht și Waalwijk.


Olanda: Eredivisie 27.01.2011 - 08:15
Ajax asteapta pana sambata o noua oferta de la Liverpool pentru Luis Suarez Ajax Amstedam a avertizat clubul FC Liverpool că are timp până sâmbătă pentru a prezenta o ofertă îmbunătățită pentru a perfecta transferul atacantului uruguayan Luis Suarez. Liverpool l-a transferat pe olandezul Ryan Babel la Hoffenheim și caută un înlocuitor pentru acesta.


Olanda: Eredivisie 27.01.2011 - 05:00
Utrecht, calificata in semifinalele Cupei Olandei FC Utrecht, cu Mihăiță Neșu integralist, s-a calificat miercuri seara în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, în urma victoriei cu scorul de 3-2, pe teren propriu, în fața formației FC Groningen, în sferturile de finală. ÃŽn semifinale s-a calificat și Twente, după lovituri de departajare, 7-6 cu PSV Eindhoven.


Olanda: Eredivisie 26.01.2011 - 08:30
Waalwijk, calificata in semifinalele Cupei Olandei RKC Waalwijk, acum în liga a doua, s-a calificat în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, după ce a surclasat în sferturile de finală formația de liga a treia Noordwijk cu scorul de 6-0. Golurile au fost marcate de Donny de Groot (8), Roald van Hout (14, 20, 24) și Derk Boerrigter (39, 65).


Olanda: Eredivisie 23.01.2011 - 16:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 ADO Den Haag - SC Heerenveen 3 - 1, Heracles Almelo - AZ Alkmaar 0 - 0, NEC Nijmegen - NAC Breda 2 - 2, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1 - 0, Feyenoord - De Graafschap 0 - 1, FC Utrecht - AFC Ajax 3 - 0, FC Groningen - FC Twente 1 - 2, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 3 - 0, VVV Venlo - PSV Eindhoven 0 - 3.


Olanda: Eredivisie 14.01.2011 - 09:16
Fotbalist de la Feyenoord, arestat in Spania pentru trafic de cannabis Un fotbalist profesionist olandez, component al echipei de primă divizie Feyenoord Rotterdam, căutat pentru trafic de droguri din Olanda în Marea Britanie, a fost reținut în localitatea turistică spaniolă San Bartolome de Tirajana (Las Palmas), în baza unui mandat european de arestare, a anunțat poliția iberică.


Olanda: Eredivisie 05.01.2011 - 09:15
Egipteanul Mido paraseste Ajax dupa numai 4 luni Atacantul egiptean Ahmed Hossam "Mido" a părăsit formația Ajax Amsterdam la numai 4 luni de la venirea sa în Olanda, nemulțumit de statutul de rezervă, relatează BBC. Mido a jucat la numeroase cluburi europene în cariera sa, precum Marseille, Celta Vigo, Roma, Tottenham sau West Ham.




Case de pariuri online

Top News

-Biletul zilei la pariuri - 18.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 17.02.2019

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 16.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 15.02.2019

-António Conceição: Vom munci să îmbunătățim unele aspecte din jocul nostru

-Eugen Neagoe: Începutul de an nu a fost cum ni l-am dorit; sperăm că câştigăm la Mediaş




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Borza
România
34 ani

Aleksei Ionov
Rusia
30 ani

Alexandru Dragomir
România
34 ani

Anton Ferdinand
Anglia
34 ani

Bekir Ozan Has
Turcia
34 ani

Bibras Natkho
Israel
31 ani

Bobby Robson
Anglia
86 ani

Carlos Kameni
Camerun
35 ani

Claude Makélélé
Franța
46 ani

Claudiu Juncănaru
România
23 ani

Cristian Tănase
România
32 ani

Cristian Vlad
România
42 ani

Daniel Kenedy
Portugalia
45 ani

Gary Neville
Anglia
44 ani

Georgi Sichinava
URSS (Georgia)
75 ani

Jason Scotland
Trinidad Tobago
40 ani

Jean Paul Yontcha
Camerun
34 ani

Jermaine Jenas
Anglia
36 ani

Josip Šimunić
Croația
41 ani

Juan Martín
Spania
30 ani

Kal Naismith
Scoția
27 ani

Lucas Porcar
Spania
29 ani

Lucian Burdujan
România
35 ani

Marat Doyati
Rusia
27 ani

Marc Torrejón
Spania
33 ani

Marco Calderoni
Italia
30 ani

Marius Priseceanu
România
48 ani

Mark Davies
Anglia
31 ani

Maximiliano Giusti
Argentina
28 ani

Mihai Lasc
România
31 ani

Nathan Aké
Olanda
24 ani

Nicola Bellomo
Italia
28 ani

Ri Chol-Myon
Coreea de Nord
31 ani

Roberto Baggio
Italia
52 ani

Roman Neustädter
Germania
31 ani

Rüdiger Abramczik
Germania
63 ani

Sergio Martínez
Argentina
50 ani

Serhiy Fedorov
Ucraina
44 ani

Taner Yalçın
Germania
29 ani

Tyrone Mears
Jamaica
36 ani

Vasile Curileac
România
35 ani

Wilfried Puis
Belgia
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
15.02.2019 FC Viitorul CSM Politehnica Iaşi C
16.02.2019 FC Hermannstadt CS Universitatea Craiova C
16.02.2019 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
17.02.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C
17.02.2019 Gaz Metan Mediaș Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.02.2019 Dinamo București FC Botoșani C
18.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 44
4. Astra Giurgiu 36
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 34
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. FC Voluntari 17
14. Concordia Chiajna 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro