Arbitru Alexandru Tudor
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică, Marius Marchidanu
Arbitru observator Ovidiu Arușoaie
Observator Ionuț Calancia

Meciul din data 16.05.2014 dintre echipele Dinamo București si Săgeata Năvodari se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică, Marius Marchidanu.

Dinamo București: BOUBACAR Mansaly, George Marius ȚUCUDEAN, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Collins Ngoran Suiru FAI, Dragoș GRIGORE, Valentin Marius LAZĂR, Cosmin Gabriel MATEI, Kristijan NAUMOVSKI, Laurențiu Daniel RUS, Steven Gary Narvey THICOT, Cătălin Constantin MUNTEANU si rezervele: Kamil BILIŃSKI, Darius Grazian BUIA, Horia Alexandru CRIȘAN, Adrian POPA II, Dorin ROTARIU, Gelu Miodrag VELICI.

Săgeata Năvodari: Dulee JOHNSON, Claudio Ioan Băican, Miloš DELETIĆ, David López Nadales "FONSI", Cristian Lucian MUNTEANU, Apostol MUZAC, Ionuț Andrei PETELEU, Florin POPA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Ovidiu VEZAN, Florin Vasile ACHIM si rezervele: Valentin BĂRBULESCU, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Viorel DINU II, Alexandru GRIGORAȘ, José Emilio GUERRA Rodríguez, Leonidas PANAGOPOULOS, Alexandru TUDOSE.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (mijlocaș stânga). In minutul 18 al partidei dintre Dinamo București si Săgeata Năvodari, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Dinamo București si Săgeata Năvodari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Constantin MUNTEANU si intra Alexandru TUDOSE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI (mijlocaș dreapta). In minutul 43 al partidei dintre Dinamo București si Săgeata Năvodari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Apostol MUZAC si intra Viorel DINU II
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dragoș GRIGORE
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Dorin ROTARIU
In minutul 6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, David López Nadales "FONSI"
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Darius Grazian BUIA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Miloš DELETIĆ si intra Alexandru GRIGORAȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (mijlocaș stânga). In minutul 76 al partidei dintre Dinamo București si Săgeata Năvodari, scorul devine 4 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Gelu Miodrag VELICI
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Viorel DINU II (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Dinamo București si Săgeata Năvodari, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Dinamo București.

2 - 0 George ȚUCUDEAN 24’
37’ Cătălin MUNTEANU