FC Botoșani - Concordia Chiajna - 05.02.2017 English version
Data disputării 05.02.2017 - 17:30
Localitatea Botoșani
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 1.500

Meciul din data 05.02.2017 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Botoșani: Róbert ELEK, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai ROMAN I, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Stelian Nicolae CUCU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Călin Septimiu ALBUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Alexandru TÂRNOVAN, Andrei Alexandru PATACHE, ENDRICK dos Santos Parafita, Alberto COBREA, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU.

Concordia Chiajna: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Alexandru Cristian ALBU, Ovidiu Nicolae HEREA, Cristian Costel MELINTE, Alin DOBROSAVLEVICI, Marian CRISTESCU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Raul Răzvan COSTIN, Cristian CIOBANU si rezervele: Florin Marian RĂSDAN, Marius George PENA, Robert Dumitru RĂDUCANU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Patrice Emery Fongang FEUSSI.

In minutul 19, FC Botoșani - Concordia Chiajna, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian CIOBANU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș stânga). In minutul 71 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Nicolae HEREA si intra Marius George PENA
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI

Mihai BORDEIANU
35’
55’ Cristian CIOBANU
Valentin MUNTEANU
Robert ELEK
Olimpiu MORUȚAN
59’
Mihai ROMAN 64’
1 - 1 Laurențiu BUȘ 71’
72’ Ovidiu HEREA
Marius PENA
75’ Alexandru ALBU
80’ Marius PENA
Andrei HERGHELIGIU
Alexandru TÂRNOVAN
81’
86’ Tiberiu SEREDIUC