CFR 1907 Cluj - Viitorul Constanța - 05.03.2017 English version
Data disputării 05.03.2017 - 20:30
Localitatea Cluj
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Constantin Stătescu (Bucureşti)
Spectatori 7800

Meciul din data 05.03.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 7800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Bryan NOUVIER, Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Tomislav GOMELT, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si rezervele: Răzvan HORJ, Filipe Guterres NASCIMENTO, Alexandru Traian MARC, Tomislav ŠORŠA, Cosmin Petrișor SÂRBU, Laurențiu Daniel RUS, Ionuț Andrei PETELEU.

Viitorul Constanța: Florin Flavius PURECE, Sorin Nicușor RĂDOI, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Vlad Călin MORAR, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Robert George HODOROGEA, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Victor Teodor RÂMNICEANU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Carlo CASAP, Gabriel Cristian IANCU, Sebastian MLADEN, Doru Adrian DUMITRESCU, Andrei Virgil CIOBANU.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș defensiv). In minutul 21 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Sorin Nicușor RĂDOI si intra Carlo CASAP
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Billel OMRANI si intra Tomislav ŠORŠA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Tomislav GOMELT si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Cosmin Petrișor SÂRBU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.