Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 4.000

Meciul din data 01.04.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (București).

CS Universitatea Craiova: Renato KELIĆ, Andrei Virgil IVAN, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Alexandru MATEIU si rezervele: Andrei BURLACU, Filip JAZVIĆ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Jovan MARKOVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro.

CFR 1907 Cluj: Filipe Guterres NASCIMENTO, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mihai Adrian MINCĂ, Bryan NOUVIER, Billel OMRANI, Ionuț Justinian LARIE, Tomislav GOMELT, Răzvan HORJ, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Dan Mihai ROMAN, Laurențiu Daniel RUS, Cosmin Petrișor SÂRBU, Alexandru Traian MARC, Andrei Iosif MUREŞAN, Liviu Ion ANTAL.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș dreapta). In minutul 18 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș central). In minutul 20 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 30, schimbare, iese fundaș stânga Marius Ionuț BRICEAG si intra Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 49, CS Universitatea Craiova - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Laurențiu Daniel RUS
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Tomislav GOMELT (mijlocaș defensiv). In minutul 69 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 3.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Liviu Ion ANTAL
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 71, schimbare, iese rezervă Bogdan Nicolae BUCURICĂ si intra Filip JAZVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș dreapta). In minutul 73 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 4.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MATEIU si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 81, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 90, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 90 in 10 jucatori.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Bogdan BUCURICĂ
30’
48’ Mário CAMORA
1 - 2 penalty Vagenin GUSTAVO 49’
50’ Răzvan HORJ
Nicuşor BANCU 51’
52’ Ciprian DEAC
62’ Filipe NASCIMENTO
Laurențiu RUS
1 - 3 69’ Tomislav GOMELT
71’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN