Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 3.000

Meciul din data 29.04.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București).

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Romario Sandu BENZAR, George Marius ȚUCUDEAN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Neluț Stelian ROȘU, Florin Flavius PURECE, Vlad Călin MORAR, Carlo CASAP, Kévin BOLI, Cristian George GANEA si rezervele: Sebastian MLADEN, Gabriel Cristian IANCU, Doru Adrian DUMITRESCU, Florinel Teodor COMAN, Andrei Virgil CIOBANU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI.

Astra Giurgiu: BOUBACAR Mansaly, Constantin Valentin BUDESCU, FABRÍCIO Silva Dornellas, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru IONIŢĂ II, Viorel NICOARĂ, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU si rezervele: Silviu LUNG JR., Daniel Constantin FLOREA, GERALDO Washington Regufe Alves, Florin LOVIN, Romario Răzvan MOISE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Silviu BALAURE.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 23, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Daniel OROŞ si intra GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Flavius PURECE
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 40, Viitorul Constanța - Astra Giurgiu, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Vlad Călin MORAR
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese extremă stânga Vlad Călin MORAR si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Florin Flavius PURECE si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central BOUBACAR Mansaly si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 81, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Constantin STAN si intra Romario Răzvan MOISE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de GERALDO Washington Regufe Alves (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Viitorul Constanța.

NICULAE
09’ Cristian OROŞ
0 - 1 12’ Daniel NICULAE
23’ Cristian OROŞ
GERALDO ALVES
Florin PURECE 27’
39’ Plamen ILIEV
1 - 1 penalty Vlad MORAR 40’
2 - 1 George ȚUCUDEAN 43’
Vlad MORAR
Florinel COMAN
59’
Florin PURECE
Aurelian CHIŢU
59’
63’ Mansaly BOUBACAR