Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 8762

Meciul din data 13.05.2017 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 8762 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin).

Dinamo București: Jaime Manuel PENEDO Cano, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Dan Nicolae NISTOR, Ionuț NEDELCEARU, May Sphiwe MAHLANGU, Steliano FILIP, Claude Pierre Marie DIELNA, Azer BUŠULADŽIĆ, Claudiu Vasile BUMBA, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Luka MARIĆ, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Patrick Mihai PETRE, Daniel Iliuță POPA, Maximiliano Fernando OLIVA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Ionuț Daniel ȘERBAN.

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Cristian Daniel OROŞ, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin LOVIN, Alexandru IONIŢĂ II, BOUBACAR Mansaly, Constantin Valentin BUDESCU, Sergiu Florin BUȘ si rezervele: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Daniel George NICULAE, Viorel NICOARĂ, Plamen Ivanov ILIEV, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu BALAURE, Daniel Constantin FLOREA.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș dreapta). In minutul 32 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 40 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Florin LOVIN si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Claudiu Vasile BUMBA si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 79, schimbare, iese fundaș stânga Steliano FILIP si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 83, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Azer BUŠULADŽIĆ si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

1 - 1 Adam NEMEC 40’
46’ Florin LOVIN
Viorel NICOARĂ
Claudiu BUMBA
RIVALDINHO
52’
58’ Andrei PIȚIAN
José ROMERA 60’
71’ Júnior MORAIS
72’ Alexandru IONIȚĂ II