Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 31.03.2017 dintre echipele FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Mihai Marcu (Oradea) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Andonie BURCĂ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai ROMAN I, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Claudiu JUNCĂNARU, Róbert ELEK, Stelian Nicolae CUCU, Alberto COBREA, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: Călin Septimiu ALBUȚ, Răzvan TINCU, Benjamin Thomas KUKU, Lóránd Levente FÜLÖP, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Cătălin BORDEIANU.

ASA Târgu-Mureș: Nicolás Martín GOROBSOV, Marius Cornel BÂTFOI, Marius Marcel CONSTANTIN, Emil Cosmin DICĂ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Bănel NICOLIȚĂ, Eduard PAP, Konstantinos ROUGKALAS, Ciprian RUS, Javier VELAYOS Rodríguez, Florent Pierre ANDRE si rezervele: Robert CANDREA, Andrei Cosmin CIOLACU, Răzvan Victor Florin DULAP, Viorel FERFELEA, Bogdan Mihai MOGA, Mihai Vasile PETRA.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florent Pierre ANDRE
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Claudiu JUNCĂNARU si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Emil Cosmin DICĂ si intra Mihai Vasile PETRA
In minutul 59, FC Botoșani - ASA Târgu-Mureș, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 61, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 71, schimbare, iese atacant Marius Cornel BÂTFOI si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ciprian RUS
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alberto COBREA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Gabriel VAȘVARI 16’
36’ Florent Pierre ANDRE
42’ Gabriel MUREȘAN
Claudiu JUNCĂNARU
Laurențiu BUȘ
46’
1 - 0 Cătălin GOLOFCA 49’
56’ Emil DICĂ
Mihai PETRA
2 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 59’
Robert ELEK
Thomas KUKU
61’
Olimpiu MORUȚAN 65’
71’ Marius BÂTFOI
Andrei CIOLACU
Cătălin GOLOFCA
Mihai BORDEIANU
74’
77’ Nicolás GOROBSOV