Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1000

Meciul din data 02.04.2017 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Voluntari: Dragoș BALAURU, Florin Dorin ACSINTE, Mihai VODUŢ, Hrvoje SPAHIJA, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Florin Lucian CERNAT, Venelin FILIPOV, George Petruț GAVRILAŞ si rezervele: Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR, Alexandru Cătălin COMAN, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Andrei IONESCU, Gabriel Mihai DEAC.

Gaz metan Mediaș: ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru Doru GREAB, Valentin Iulian CREȚU, Dario RUGAŠEVIĆ, Daniel SIKORSKI, Aymen TAHAR, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Iulian Lucian CRISTEA, Alexandru BUZIUC, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Alexandru MUNTEANU, Alexandru Paul CURTEAN, Cristian DANCI, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Ionuț Arghir BUZEAN.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai VODUŢ (atacant). In minutul 28 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru BUZIUC (mijlocaș stânga). In minutul 42 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Daniel SIKORSKI si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aymen TAHAR si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jasmin TRTOVAC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 69, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Iulian Lucian CRISTEA (mijlocaș defensiv). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Costin LAZĂR 04’
23’ Aymen TAHAR
1 - 0 Mihai VODUŢ 28’
1 - 1 42’ Alexandru BUZIUC
46’ Daniel SIKORSKI
Alexandru MUNTEANU
46’ Aymen TAHAR
Ionuț BUZEAN
Petre IVANOVICI
Gabriel Mihai DEAC
57’
Daniel NOVAC 61’
62’ Jasmin TRTOVAC
Florin CERNAT
Laurențiu MARINESCU
64’
Mihai VODUŢ
Adrian BĂLAN
69’
82’ ERIC
Alexandru CURTEAN
83’ Alexandru MUNTEANU
2 - 1 Laurențiu MARINESCU 86’
2 - 2 90+3’ Iulian CRISTEA