Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 300

Meciul din data 16.04.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Gabriel Bârjac (Zalău).

Gaz metan Mediaș: Valentin Iulian CREȚU, Bernard Onanga ITOUA, Alexandru Doru GREAB, Alexandru Paul CURTEAN, Alexandru BUZIUC, Ionuț Arghir BUZEAN, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru MUNTEANU, Aymen TAHAR, Daniel SIKORSKI, Jasmin TRTOVAC si rezervele: Andrei Daniel MARINESCU, Sabin Dănuț LUPU, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian DANCI, Iulian Lucian CRISTEA, Ciprian Cătălin PETRE, Radu Neculai ZAHARIA.

Pandurii Târgu-Jiu: Daniel Ionel STANA, Ionuț TĂTARU, Paul PĂCURAR, Laurențiu POPESCU, Dumitru IVAN, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Florin Ionuț ILIE, Cătălin Florin HLISTEI, Ionuț Adrian CIOINAC, Sorin Marian BUȘU, Dragoș Petruț FIRȚULESCU si rezervele: Daniel POPESCU, Olivian Laurențiu SURUGIU, Rodemis Dante TRIFU, Ionuț Bogdan ZAINA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Yasin HAMED, Denis Gigi BRÂNZAN.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cătălin Florin HLISTEI
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
In minutul 43, Gaz metan Mediaș - Pandurii Târgu-Jiu, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Aymen TAHAR si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexandru BUZIUC si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 66, schimbare, iese rezervă Iulian Lucian CRISTEA si intra Sabin Dănuț LUPU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 77 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Yasin HAMED
In minutul 82, schimbare, iese portar Laurențiu POPESCU si intra Daniel POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ERIC de Oliveira Pereira (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionel STANA si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Daniel SIKORSKI (atacant). In minutul 90+4 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

NEGRUȚ
27’ Cătălin Florin HLISTEI
Valentin CREȚU 32’
Alexandru MUNTEANU 37’
Aymen TAHAR 42’
0 - 1 43’ penalty Sergiu NEGRUȚ
Aymen TAHAR
Iulian CRISTEA
46’
Alexandru BUZIUC
ERIC
46’
54’ Ionuț CIOINAC
Sabin Dănuț LUPU
66’
1 - 1 Alexandru MUNTEANU 77’
78’ Sergiu NEGRUȚ
Yasin HAMED
82’ Laurențiu POPESCU