Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 05.05.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Sebastian Stoianov (Constanța).

Concordia Chiajna: Valentin Marius ALEXANDRU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Alin DOBROSAVLEVICI, Octavian Ronaldo DEACONU, Raul Răzvan COSTIN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Cristian ALBU, Nicușor FOTA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ovidiu Nicolae HEREA, Valentin Dumitru MUNTEANU si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Cristian CIOBANU, Marian CRISTESCU, Cristian Costel MELINTE, Marius George PENA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Florin Marian RĂSDAN.

ASA Târgu-Mureș: Bănel NICOLIȚĂ, Eduard PAP, Andrei Dumitru SIN, Javier VELAYOS Rodríguez, Gaston Xavier MENDY, Nicolás Martín GOROBSOV, Viorel FERFELEA, Emil Cosmin DICĂ, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA si rezervele: Valentin Ionuț LEMNARU, Bogdan Mihai MOGA, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Ciprian RUS, Răzvan Victor Florin DULAP, Cristian Marian BALGIU.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 50, schimbare, iese atacant Valentin Marius ALEXANDRU si intra Marius George PENA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Emil Cosmin DICĂ si intra Ciprian RUS
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 68, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Valentin Ionuț LEMNARU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU (mijlocaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre Concordia Chiajna si ASA Târgu-Mureș, Concordia Chiajna deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Nicolae HEREA si intra Marian CRISTESCU
In minutul 78, schimbare, iese extremă stânga Andrei Dumitru SIN si intra Răzvan Victor Florin DULAP
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre Concordia Chiajna si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

CIOLACU
18’ Emil DICĂ
Valentin ALEXANDRU
Marius PENA
50’
60’ Emil DICĂ
Ciprian RUS
Valentin MUNTEANU
Tiberiu SEREDIUC
65’
68’ Andrei CIOLACU
Valentin LEMNARU
1 - 0 Răzvan GRĂDINARU 71’
Ovidiu HEREA
Marian CRISTESCU
73’
78’ Andrei SIN
Răzvan DULAP
2 - 0 Marian CRISTESCU 79’
90+2’ Nicolás GOROBSOV