Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2000

Meciul din data 16.07.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Daniel Hulubei (Vaslui).

Astra Giurgiu: Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Anthony LE TALLEC, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Piotr POLCZAK, Alexandru Constantin STAN si rezervele: ERICO Constantino da Silva, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Alexandru Adrian DANDEA, Bogdan PLANIĆ, Robert Alexandru VÂLCEANU, Viorel NICOARĂ.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Roland NICZULY, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Ionuț URSU, Cristian Daniel OROŞ, Patrick Mihai PETRE, Linas PILIBAITIS, Attila László HADNAGY, Florin DUMBRAVĂ, Sebastian GHINGA, Marius Mihai BURLACU, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Ciprian RĂDUȚOIU, Sandu Ciprian IOVU, Claudiu Constantin HEREA, Dragoş HUIBAN, Constantin GRECU, Răzvan Tudor DAMIAN, FEJÉR Bela Csongor.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Attila László HADNAGY
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Dragoş HUIBAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha (mijlocaș central). In minutul 50 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sebastian GHINGA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Linas PILIBAITIS si intra Claudiu Constantin HEREA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario Răzvan MOISE si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Sandu Ciprian IOVU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Claudiu Constantin HEREA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Romario MOISE 27’
37’ Attila HADNAGY
46’ Victoraș ASTAFEI
Dragoş HUIBAN
1 - 0 MARQUINHOS 50’
Silviu BALAURE
Valentin V. GHEORGHE
61’
66’ Sebastian GHINGA
67’ Linas PILIBAITIS