Data disputării 17.07.2017 - 21:00
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 4000

Meciul din data 17.07.2017 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Botoșani: Alberto COBREA, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Stelian Nicolae CUCU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, George Andrei MIRON, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Daniel Iliuță POPA si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard PAP, Lóránd Levente FÜLÖP, Esteban CIACCHERI, Marian TÂRȘĂ.

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Cristian Marian MANEA, Srdjan LUCHIN, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Jérémy Loteteka BOKILA, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Laurențiu Daniel RUS, Alexandru Nicolae VLAD, Marius Cătălin COMAN, Bryan NOUVIER, Dan Nicolae NISTOR, Andrei Iosif MUREŞAN, Tomislav DUKA.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ovidiu Ștefan HOBAN (mijlocaș central). In minutul 10 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Andrei Andonie BURCĂ (fundaș central). In minutul 31 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Bryan NOUVIER
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 62, schimbare, iese atacant Jérémy Loteteka BOKILA si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 72, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 72 in 10 jucatori.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Ioan DEAC si intra Marius Cătălin COMAN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 84, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

0 - 1 10’ Ovidiu HOBAN
13’ Ciprian DEAC
1 - 1 Andrei BURCĂ 31’
46’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN