FC Botoșani - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 28.07.2017 English version
Data disputării 28.07.2017 - 18:30
Localitatea Botoșani
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 28.07.2017 dintre echipele FC Botoșani si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Răzvan TINCU, Daniel Iliuță POPA, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Stelian Nicolae CUCU, Alberto COBREA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Mihai ROMAN I, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard PAP, Lóránd Levente FÜLÖP, Esteban CIACCHERI, Mihai Cătălin BORDEIANU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Attila László HADNAGY, Ionuț URSU, Patrick Mihai PETRE, Cristian Daniel OROŞ, Roland NICZULY, Claudiu Constantin HEREA, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, Florin DUMBRAVĂ, Marius Mihai BURLACU, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Zsombor VERESS, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Linas PILIBAITIS, Marius PAPSYS, Szabolcs KILYEN, FEJÉR Bela Csongor, Răzvan Tudor DAMIAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George Andrei MIRON (fundaș central). In minutul 01 al partidei dintre FC Botoșani si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș dreapta). In minutul 15 al partidei dintre FC Botoșani si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin DUMBRAVĂ
In minutul 24, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Daniel Iliuță POPA
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ionuț URSU
In minutul 48, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Victoraș ASTAFEI. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va trebui sa trebui sa joace restul de 42 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș defensiv Claudiu Constantin HEREA si intra Marius PAPSYS
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Mihai ROMAN I
In minutul 62, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Zsombor VERESS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre FC Botoșani si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 4 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 69, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Patrick Mihai PETRE (mijlocaș central). In minutul 89 al partidei dintre FC Botoșani si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 4 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre FC Botoșani si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 5 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

2 - 0 Laurențiu BUȘ 15’
20’ Florin DUMBRAVĂ
24’ István FÜLÖP
Issa THIAW
Stelian CUCU 25’
Daniel POPA 32’
Nicolae MUȘAT 36’
45’ Ionuț URSU
48’ Victoraș ASTAFEI