Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Marcel Vasile
Spectatori 300

Meciul din data 04.08.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Juventus București se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Mihai Marius Marica (Bistrița).

ACS Poli Timișoara: Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alexandru MUNTEANU, Cătălin Petre DOMAN, Sebastian MAILAT, Gabriel CÂNU, Vasile Marius CURILEAC, Valentin Iulian CREȚU, Cristian Ionuț BUD, Cristian Costel MELINTE si rezervele: Miguel BIANCONI, Cosmin Marian BÂRNOI, Alin Ioan ȘERONI, Josip ŠOLJIĆ, Cătălin George STRATON, Marius Marian CROITORU, Alexandru Teofil CIUCUR.

Juventus București: Ovidiu MORARIU, George CĂLINȚARU, Andrei LUNGU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Alexandru Constantin BENGA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Ivan SESAR, Marian Daniel STOENAC, Relu Marian STOIAN, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marian Dean BEȚA si rezervele: Vasile BUHĂESCU, Iulian CARABELA, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Ciprian Cătălin PETRE, WALACE da Silva, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Dan Mihai BUCȘĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 09 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Juventus București, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 14, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Petre DOMAN si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 37, schimbare, iese atacant Andrei LUNGU si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Ivan SESAR
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Alexandru Constantin BENGA si intra WALACE da Silva
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Mădălin Licuţă MIHĂESCU si intra Vasile BUHĂESCU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Miguel BIANCONI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Sebastian MAILAT (mijlocaș stânga). In minutul 68 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Juventus București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Viorel ARTEAN si intra Josip ŠOLJIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Cătălin Ştefan ŢÂRĂ (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Juventus București, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Marius CROITORU
14’
37’ Andrei LUNGU
Cătălin ŢÂRĂ
42’ Ivan SESAR
46’ Alexandru BENGA
WALACE
46’ Mădălin MIHĂESCU
58’ Mădălin MIHĂESCU