Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 1000

Meciul din data 10.08.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Gaz metan Mediaș: Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru Paul CURTEAN, Ionuț Cosmin VOICU, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Laurențiu Ionuț MANOLE, Akaki KHUBUTIA, Alexandru Doru GREAB, Bojan GOLUBOVIĆ, Cristian DANCI, Milan PERENDIJA si rezervele: Alexandru BUZIUC, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Răzvan Alin TRIF, Olivian Laurențiu SURUGIU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Milan MITIĆ, Sorin Marian BUȘU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Sebastian GHINGA, Constantin GRECU, Attila László HADNAGY, Claudiu Constantin HEREA, Roland NICZULY, Cristian Daniel OROŞ, Marius PAPSYS, Patrick Mihai PETRE, Ciprian RĂDUȚOIU, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Ionuț URSU si rezervele: Szilard MITRA, Dragoş HUIBAN, Sandu Ciprian IOVU, Răzvan Tudor DAMIAN, Zsombor VERESS, FEJÉR Bela Csongor, Marius Mihai BURLACU.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru Paul CURTEAN (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ciprian RĂDUȚOIU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Laurențiu Ionuț MANOLE (mijlocaș central). In minutul 45+1 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Patrick Mihai PETRE si intra Sandu Ciprian IOVU
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan PERENDIJA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Constantin HEREA si intra Dragoş HUIBAN
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Răzvan Alin TRIF
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Akaki KHUBUTIA si intra Milan MITIĆ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Zsombor VERESS
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Ionuț MANOLE si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Mame Seydina Issa Laye THIAW
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 0 Alexandru CURTEAN 30’
43’ Ciprian RĂDUȚOIU
2 - 0 Laurențiu Ionuț MANOLE 45+1’
46’ Patrick PETRE
Sandu Ciprian IOVU
Cristian DANCI 47’
Milan PERENDIJA 50’
53’ Cristian OROŞ
62’ Claudiu HEREA
Dragoş HUIBAN
Alexandru CURTEAN
Răzvan Alin TRIF
67’
Akaki KHUBUTIA
Milan MITIĆ
78’
Ionuţ VOICU 82’
83’ Constantin GRECU