Data disputării 20.08.2017 - 18:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 20.08.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (București).

Viitorul Constanța: Kévin BOLI, George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés, Ovidiu Nicolae HEREA, ERIC de Oliveira Pereira, Florinel Teodor COMAN, Cristian George GANEA si rezervele: Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Robert George HODOROGEA, Doru Adrian DUMITRESCU, Marius Marcel CONSTANTIN, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI.

CS Universitatea Craiova: Renato KELIĆ, Andrei BURLACU, Nicolae CALANCEA, Radoslav Bonchev DIMITROV, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Alexandru MATEIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Hrvoje SPAHIJA, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Alexandre Jean-Luc BARTHE, Marius Ionuț BRICEAG, Cristian BĂRBUȚ, Miodrag MITROVIĆ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Vladimir Ionuţ SCRECIU.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 28 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 61, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra Alexandre Jean-Luc BARTHE
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Hrvoje SPAHIJA si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu Nicolae HEREA si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 71 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Sebastian MLADEN si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Andrei BURLACU si intra Mihaiță Alexandru ROMAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Ovidiu HEREA 09’
09’ Radoslav DIMITROV
0 - 1 28’ Alexandru MITRIȚĂ
39’ Hrvoje SPAHIJA
Florinel COMAN 51’
60’ Alexandru MATEIU