0 - 2

CSM Politehnica Iași - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 28.08.2017 English version
Data disputării 28.08.2017 - 21:00
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Ionuț Marius Bobe (Videle)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 3000

Meciul din data 28.08.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Ionuț Marius Bobe (Videle).

FC Politehnica Iași: Marius CHELARU, Andrei CRISTEA, Danu SPĂTARU, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Luwagga William KIZITO, Ivan KELAVA, Joálisson SANTOS Oliveira, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Adrian CIOINAC si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andu Marian MOISI, Aleksei KOȘELEV, Vlad Andrei DANALE, Pedro Amando Rafael MENDES.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Claudiu Constantin HEREA, FEJÉR Bela Csongor, Sebastian GHINGA, Constantin GRECU, Attila László HADNAGY, Victoraș ASTAFEI, Cristian Daniel OROŞ, Patrick Mihai PETRE, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Ionuț URSU, Marius Mihai BURLACU si rezervele: Răzvan Tudor DAMIAN, Constantin Cristian DIMA, Florin DUMBRAVĂ, Marius PAPSYS, Linas PILIBAITIS, Zsombor VERESS.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius CHELARU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Claudiu Constantin HEREA (mijlocaș central). In minutul 30 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 69, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Marius PAPSYS
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius Mihai BURLACU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marius CHELARU si intra Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Danu SPĂTARU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Claudiu Constantin HEREA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Claudiu Constantin HEREA (mijlocaș central). In minutul 84 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 0 - 2.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Zsombor VERESS

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Ionuţ PANŢÂRU
55’
66’ Patrick PETRE
Constantin DIMA
69’ Attila HADNAGY
Marius PAPSYS
PLATINI
Cătălin ȘTEFĂNESCU
72’
73’ Marius BURLACU
Marius CHELARU
Pedro MENDES
78’
Danu SPĂTARU 80’
84’ Claudiu HEREA
0 - 2 84’ Claudiu HEREA
90+2’ Victoraș ASTAFEI