Data disputării 11.09.2017 - 20:30
Stadion Dinamo
Localitatea București
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 2454

Meciul din data 11.09.2017 dintre echipele Dinamo București si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2454 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Dinamo București: Steliano FILIP, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, Filipe Guterres NASCIMENTO, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Ionuţ COSTACHE, Paul Viorel ANTON, Diogo Ferreira SALOMÃO, Jaime Manuel PENEDO Cano si rezervele: Maximiliano Fernando OLIVA, Luka MARIĆ, Alin DUDEA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Jérémy Loteteka BOKILA, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Ionuț Daniel ȘERBAN.

ACS Poli Timișoara: Josip ŠOLJIĆ, Alin Ioan ȘERONI, Valentin Iulian CREȚU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Octavian DRĂGHICI, Gabriel CÂNU, Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Lucian Cosmin OPREA, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Mădălin George SMARANDA, Ivan ĆURJURIĆ, Alexandru Teofil CIUCUR, Miguel BIANCONI, Cristian BOCŞAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Ionuţ COSTACHE (extremă dreapta). In minutul 30 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
In minutul 37, Dinamo București - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Josip ŠOLJIĆ si intra Ivan ĆURJURIĆ
In minutul 56, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Jérémy Loteteka BOKILA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Paul Viorel ANTON si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, scorul devine 1 - 2.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Miguel BIANCONI
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Alexandru Teofil CIUCUR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

1 - 1 37’ penalty Gabriel VAȘVARI
50’ Josip ŠOLJIĆ
56’ Josip ŠOLJIĆ
Ivan ĆURJURIĆ
Adam NEMEC
Jérémy BOKILA
56’
60’ Alexandru MUNTEANU
Paul ANTON
RIVALDINHO
62’
1 - 2 63’ Octavian DRĂGHICI
Ionuț NEDELCEARU 71’
76’ Octavian DRĂGHICI
Miguel BIANCONI
Filipe NASCIMENTO
Ionuț ȘERBAN
85’
87’ Valentin CREȚU
89’ Alexandru MUNTEANU