Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova - 19.09.2017 English version
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 19.09.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Marius Mihai BURLACU, Dragoş HUIBAN, Attila László HADNAGY, Sebastian GHINGA, FEJÉR Bela Csongor, Florin DUMBRAVĂ, Cristian Daniel OROŞ, Ionuț URSU, Marius PAPSYS, Patrick Mihai PETRE, Milovan PETROVIKJ si rezervele: Sandu Ciprian IOVU, Constantin GRECU, Răzvan Tudor DAMIAN, Victoraș ASTAFEI, Stefan NIKOLIĆ, Ciprian RĂDUȚOIU.

CS Universitatea Craiova: Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Hrvoje SPAHIJA, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Miodrag MITROVIĆ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei BURLACU, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Laurențiu POPESCU, Apostol Aleksandrov POPOV, Mihaiță Alexandru ROMAN, Cristian BĂRBUȚ, Lucian BUZAN, Marius Ionuț BRICEAG.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei BURLACU (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dragoş HUIBAN si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Victoraș ASTAFEI (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Hrvoje SPAHIJA si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius PAPSYS si intra Stefan NIKOLIĆ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 80, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Răzvan Tudor DAMIAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (mijlocaș stânga). In minutul 80 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 3.
In minutul 87, schimbare, iese atacant Andrei BURLACU si intra Lucian BUZAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

BURLACU
07’ Alexandru MITRIȚĂ
0 - 1 19’ Andrei BURLACU
55’ Vladimir SCRECIU
Dragoş HUIBAN
Victoraș ASTAFEI
57’
57’ Nicuşor BANCU
1 - 1 Attila HADNAGY 60’
1 - 2 68’ penalty Vagenin GUSTAVO
2 - 2 Victoraș ASTAFEI 70’
71’ Hrvoje SPAHIJA
Mihăiță ROMAN II
Marius PAPSYS
Stefan NIKOLIĆ
71’
74’ Vladimir SCRECIU