Data disputării 29.09.2017 - 20:30
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 3000

Meciul din data 29.09.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

ACS Poli Timișoara: Andrei Viorel ARTEAN, Cosmin Marian BÂRNOI, Alin Ioan ȘERONI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ivan ĆURJURIĆ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Cristian Costel MELINTE, Vasile Marius CURILEAC, Valentin Iulian CREȚU, Cristian BOCŞAN, Alexandru MUNTEANU si rezervele: Miguel BIANCONI, Josip ŠOLJIĆ, Cătălin George STRATON, Sebastian MAILAT, Cătălin Petre DOMAN, Alexandru Teofil CIUCUR.

CS Universitatea Craiova: Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Niko DATKOVIC, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Andrei BURLACU, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Lucian BUZAN, Cristian BĂRBUȚ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Marius Ionuț BRICEAG, Miodrag MITROVIĆ, Vladimir Ionuţ SCRECIU.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Niko DATKOVIC
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Ivan MARTIĆ (mijlocaș dreapta). In minutul 27 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 33, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru ȚIGĂNAȘU. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 57 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 45, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 45+1, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian MAILAT
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Ivan ĆURJURIĆ si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN
In minutul 68, schimbare, iese atacant Alin Ioan ȘERONI si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ivan MARTIĆ si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei BURLACU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei BURLACU (extremă stânga). In minutul 89 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Cristian BĂRBUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

BURLACU
18’ Niko DATKOVIC
0 - 1 27’ Ivan MARTIĆ
Alexandru ŢIGĂNAŞU 33’
Valentin CREȚU 45’
45’ Alexandru MITRIȚĂ
Alin ȘERONI 45’
45+1’ Alexandru MITRIȚĂ
Vagenin GUSTAVO
Cosmin BÂRNOI
Sebastian MAILAT
54’
Ivan ĆURJURIĆ
Cătălin DOMAN
58’
Cătălin DOMAN 63’
Alin ȘERONI
Alexandru CIUCUR
68’
78’ Ivan MARTIĆ
Radoslav DIMITROV
84’ Andrei BURLACU
0 - 2 89’ Andrei BURLACU
90+1’ Vagenin GUSTAVO
90+2’ Alexandru BĂLUȚĂ