1 - 2

CSM Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova - 14.10.2017 English version
Data disputării 14.10.2017 - 19:15
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3500

Meciul din data 14.10.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Narcis Iulian BĂDIC, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ivan KELAVA, Joálisson SANTOS Oliveira si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Alexandru VREMEA, Danu SPĂTARU, Adrian Sabin MOLDOVAN, Andu Marian MOISI, Pedro Amando Rafael MENDES, Aleksei KOȘELEV.

CS Universitatea Craiova: Nicolae CALANCEA, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Andrei BURLACU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Niko DATKOVIC, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Vladimir Ionuţ SCRECIU, Mihaiță Alexandru ROMAN, Radoslav Bonchev DIMITROV, Miodrag MITROVIĆ, Apostol Aleksandrov POPOV, Marius Ionuț BRICEAG.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (extremă dreapta). In minutul 15 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș central Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Narcis Iulian BĂDIC si intra Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 67, FC Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Andrei BURLACU si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (atacant). In minutul 76 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA si intra Danu SPĂTARU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 87, schimbare, iese extremă dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicolae CALANCEA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Narcis BĂDIC 24’
32’ Alexandru MATEIU
38’ Hristo ZLATINSKI
Vladimir SCRECIU
Narcis BĂDIC
Pedro MENDES
58’
1 - 1 67’ autogol Tiago FERREIRA
Kamer QAKA 70’
75’ Andrei BURLACU
Mihăiță ROMAN II
1 - 2 76’ Alexandru BĂLUȚĂ
PLATINI
Cătălin ȘTEFĂNESCU
81’
Danu SPĂTARU
82’
86’ Alexandru BĂLUȚĂ
87’ Vagenin GUSTAVO
Marius BRICEAG
90+3’ Nicolae CALANCEA