Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 4573

Meciul din data 22.10.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4573 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Constantin NIȚĂ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Ionuț Justinian LARIE, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Florinel Teodor COMAN, Constantin Valentin BUDESCU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: Daniel BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Dennis MAN, Marko MOMČILOVIĆ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, William Douglas DE AMORIM.

ACS Poli Timișoara: Sebastian MAILAT, Alexandru Teofil CIUCUR, Denis Grațian HARUŢ, Camaldine ABRAW, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Cătălin George STRATON, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ivan ĆURJURIĆ, Josip ŠOLJIĆ, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Miguel BIANCONI, Cristian BOCŞAN, Cosmin Marian BÂRNOI, Gabriel CÂNU, Cătălin Petre DOMAN, Lucian Cosmin OPREA, Mădălin George SMARANDA.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (mijlocaș stânga). In minutul 34 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 41 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Denis Grațian HARUŢ si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ivan ĆURJURIĆ si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Daniel BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 61 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara, scorul devine 5 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Dennis MAN
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Camaldine ABRAW si intra Lucian Cosmin OPREA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Daniel BENZAR
In minutul 84, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 84 in 10 jucatori.
In minutul 85, Fotbal Club FCSB - ACS Poli Timișoara, scor 7 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE

Meciul s-a incheiat cu scorul 7 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.