Data disputării 30.10.2017 - 18:00
Stadion Tineretului
Localitatea Brașov
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 400

Meciul din data 30.10.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Botoșani se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Milovan PETROVIKJ, Patrick Mihai PETRE, Claudiu Constantin HEREA, Bogdan MIRON, Attila László HADNAGY, Constantin GRECU, István Sándor FÜLÖP, Constantin Cristian DIMA, Răzvan Tudor DAMIAN, Marius Mihai BURLACU, Ciprian RĂDUȚOIU si rezervele: Zsombor VERESS, Sebastian GHINGA, Marius PAPSYS, Roland NICZULY, Szilard MITRA, Florin DUMBRAVĂ, Victoraș ASTAFEI.

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Benjamin Thomas KUKU, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Daniel Iliuță POPA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Alexandru TÂRNOVAN, Marian TÂRȘĂ.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ciprian RĂDUȚOIU
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Constantin GRECU
In minutul 45+2, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoșani, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai Cătălin BORDEIANU (mijlocaș defensiv). In minutul 55 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai ROMAN I si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Attila László HADNAGY
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius Mihai BURLACU si intra Marius PAPSYS
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 79, jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Attila László HADNAGY a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ramane din minutul 79 in 10 jucatori.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 86, schimbare, iese fundaș dreapta Ciprian RĂDUȚOIU si intra Szilard MITRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.