Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2000

Meciul din data 04.11.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Dinamo București se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Gaz metan Mediaș: Alexandru Doru GREAB, Filip ŽDERIĆ, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Ionuț NEAGU II, Ovidiu Alexandru BIC, Emmerick DE VRIESE, Bojan GOLUBOVIĆ, Cristian DANCI, Iulian Lucian CRISTEA, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Alexandru BUZIUC, Sorin Marian BUȘU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Laurențiu Ionuț MANOLE, Alexandru Paul CURTEAN, Nasser CHAMED.

Dinamo București: Diogo Ferreira SALOMÃO, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro, Jaime Manuel PENEDO Cano, Maximiliano Fernando OLIVA, May Sphiwe MAHLANGU, Ionuț NEDELCEARU, Paul Viorel ANTON, Giorgos KATSIKAS, Laurențiu Nicolae CORBU, Jérémy Loteteka BOKILA si rezervele: Aleksandru Robert LONGHER, Ionuț Daniel ȘERBAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Filip ŽDERIĆ
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (mijlocaș stânga). In minutul 22 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Paul Viorel ANTON (mijlocaș defensiv). In minutul 27 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 35, schimbare, iese fundaș central Emmerick DE VRIESE si intra Roberto ROMEO
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț NEAGU II si intra Nasser CHAMED
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Nicolae CORBU si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 75, Gaz metan Mediaș - Dinamo București, scorul este 0 - 3. Autogol, inscris de Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Aleksandru Robert LONGHER
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Aleksandru Robert LONGHER

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Roberto ROMEO
35’
36’ Ionuț NEDELCEARU
Ionuț NEAGU
Nasser CHAMED
46’
61’ Laurențiu CORBU
Sergiu HANCA
Darius OLARU 62’
Cristian DANCI 65’
Cristian DANCI
Alexandru CURTEAN
69’
70’ RIVALDINHO
Filipe NASCIMENTO
0 - 3 autogol Ovidiu BIC 75’
84’ Diogo Ferreira SALOMÃO
Aleksandru LONGHER
87’ Aleksandru LONGHER