Data disputării 04.11.2017 - 18:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 04.11.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Viitorul Constanța: Bradley DE NOOIJER, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, ERIC de Oliveira Pereira, George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés, Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA si rezervele: Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Árpád Ors György TORDAI, Răzvan HORJ, Virgil Eugen GHIȚĂ, Doru Adrian DUMITRESCU, Alexandru MĂŢAN.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin DUMBRAVĂ, FEJÉR Bela Csongor, István Sándor FÜLÖP, Constantin GRECU, Claudiu Constantin HEREA, Constantin Cristian DIMA, Stefan NIKOLIĆ, Patrick Mihai PETRE, Milovan PETROVIKJ, Răzvan Tudor DAMIAN, Marius Mihai BURLACU si rezervele: Dragoş HUIBAN, Bogdan MIRON, Marius PAPSYS, Ciprian RĂDUȚOIU, Ionuț URSU, Zsombor VERESS, Victoraș ASTAFEI.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius Mihai BURLACU
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius Mihai BURLACU si intra Ionuț URSU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Robert George HODOROGEA (fundaș central). In minutul 39 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Ciprian RĂDUȚOIU
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FEJÉR Bela Csongor
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Constantin Cristian DIMA
In minutul 68, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian MLADEN si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ionuț Daniel VÂNĂ (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 0.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Constantin HEREA si intra Victoraș ASTAFEI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

1 - 0 ERIC 20’
22’ Marius BURLACU
39’ Marius BURLACU
Ionuț URSU
2 - 0 Robert HODOROGEA 39’
46’ Constantin GRECU