Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 3000

Meciul din data 03.11.2017 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Bogdan Gheorghe (București).

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Benjamin Thomas KUKU, Alberto COBREA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Nicolae Constantin MUȘAT si rezervele: Alexandru TÂRNOVAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Daniel Iliuță POPA, Eduard PAP, Răzvan Constantin OAIDĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ.

FC Voluntari: Costin LAZĂR, Florin Dorin ACSINTE, Ionuț BALAUR, Dragoș BALAURU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Venelin FILIPOV, Petre Daniel IVANOVICI, Doru POPADIUC, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei TRANDAFIRESCU, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Adrian Ionuț BĂLAN, Florin Lucian CERNAT, Mircea Valentin LEASĂ, Daniel Ionuț NOVAC, Vlad Alexandru OLTEANU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Mihai Cristian POPESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Olimpiu Vasile MORUȚAN (mijlocaș central). In minutul 07 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 54, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Andrei TRANDAFIRESCU si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alberto COBREA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Olimpiu MORUȚAN 07’
25’ Alexandru RĂUŢĂ
Thomas KUKU
Daniel POPA
54’
55’ Doru POPADIUC
Vlad OLTEANU
59’ Andrei TRANDAFIRESCU