Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 03.12.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Politehnica Iași: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Andrei Dumitru SIN, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Pedro Amando Rafael MENDES, Joálisson SANTOS Oliveira, Vitalijs JAGODINSKIS, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Narcis Iulian BĂDIC, Aleksei KOȘELEV si rezervele: Gabriel BOSOI, Marius CHELARU, Danu SPĂTARU, Vlad Andrei DANALE, Andrei CRISTEA, Salim CISSÉ.

Astra Giurgiu: David Beniamin LAZAR, Florin BEJAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Alexandru Adrian DANDEA, Alexandru IONIŢĂ II, Anatole Bertrand ABANG, Filip MRZLJAK, Piotr POLCZAK, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Silviu BALAURE si rezervele: Mihai Ionuț BUTEAN, ERICO Constantino da Silva, Plamen Ivanov ILIEV, Anthony LE TALLEC, Romario Răzvan MOISE, Serge NYUIADZI, Risto RADUNOVIĆ.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Piotr POLCZAK
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Salim CISSÉ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Andrei CRISTEA
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Serge NYUIADZI
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 71, schimbare, iese fundaș central Piotr POLCZAK si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Filip MRZLJAK si intra Anthony LE TALLEC
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 88, schimbare, iese atacant Joálisson SANTOS Oliveira si intra Gabriel BOSOI
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Pedro MENDES 12’
45’ Piotr POLCZAK
PLATINI
Salim CISSE
63’
Cătălin ȘTEFĂNESCU
Andrei CRISTEA
63’
64’ Alexandru IONIȚĂ II
Serge NYUIADZI
Ovidiu MIHALACHE 65’
1 - 0 Andrei CRISTEA 68’
71’ Piotr POLCZAK
Romario MOISE
Cosmin FRĂSINESCU 72’
75’ Filip MRZLJAK
Anthony LE TALLEC
JÔ SANTOS 76’
JÔ SANTOS
Gabriel BOSOI
88’
Ionuţ PANŢÂRU 90’
90’ Alexandru DANDEA