Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 200

Meciul din data 04.12.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova), Gabriel Bârjac (Zalău).

ACS Poli Timișoara: Gabriel Cristian VAŞVARI, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Octavian DRĂGHICI, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Ivan ĆURJURIĆ, Marius Marian CROITORU, Denis Grațian HARUŢ, Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Camaldine ABRAW, Alin Ioan ȘERONI.

Gaz metan Mediaș: Alexandru Doru GREAB, Alexandru BUZIUC, Sorin Marian BUȘU, Marius Marcel CONSTANTIN, Iulian Lucian CRISTEA, Cristian DANCI, Ionuț NEAGU II, Darius Dumitru OLARU, Sergiu Cristian POPOVICI, Roberto ROMEO, Cristian Bogdan SÂRGHI si rezervele: Ovidiu Alexandru BIC, Nasser CHAMED, Alexandru Paul CURTEAN, Bojan GOLUBOVIĆ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Filip ŽDERIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 04 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Gaz metan Mediaș, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Roberto ROMEO si intra Bojan GOLUBOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Bojan GOLUBOVIĆ (rezervă). In minutul 47 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 64, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Ivan ĆURJURIĆ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Denis Grațian HARUŢ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 85, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 86, schimbare, iese extremă stânga Darius Dumitru OLARU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru Doru GREAB
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN

1 - 0 Octavian DRĂGHICI 04’
11’ Iulian CRISTEA
Valentin CREȚU 13’
Alexandru MUNTEANU 44’
46’ Cristian DANCI
Ovidiu BIC
46’ Roberto ROMEO
Bojan GOLUBOVIĆ
1 - 1 47’ Bojan GOLUBOVIĆ
Bogdan STRĂUȚ 49’
Gabriel VAȘVARI 57’
Valentin CREȚU
Ivan ĆURJURIĆ
64’
Cosmin BÂRNOI
Denis HARUŢ
64’
Cristian MELINTE 79’
83’ Cristian SÂRGHI
Octavian DRĂGHICI
Marius CROITORU
85’
86’ Darius OLARU
Andrei Costin TÂRCOVEANU
89’ Alexandru GREAB
90+1’ Marius CONSTANTIN